Wpis z mikrobloga

#pracbaza #protip #rozmowakwalifikacyjna #malemiasta #sredniemiasto
Natknąłem się na post w którym ktoś z małego miasta z Magistrem z Finansów i Rachunkowości pytał jak zdobyć pierwszą pracę w małym mieście.
Otóż wymyśliłem plan idealny, dla absolwenta studiów wyższych chcącego pracować w małym mieście. Wrzucam więc tutaj aby jak najwięcej mirków przeczytało
1. Przeszukujesz te całe olxy, pracuj.pl, stronę PUPu,, strony największych firm i najbogatszych firm z tego miasta zapisujesz nazwę najlepiej brzmiącej oferty choćbyśnie spełniał wymagań
2. Piszesz post na facebooku na grupcę praca nazwa-towjego-zadupia:
2.1. Witam ukończyłem zarządzanie polem namiotowym na wyższej szkole lansu i bansu, nie znam tutejszego rynku pracy, jednak wolałbym pracować tutaj niż w też bliskim mi
Rekruterzy już krążą na około zarzutki, sam fakt że mieszkasz w tym mieście a masz wyższe to rzadkość, a ty rozważasz jeszcze ucieczkę z tego miasta, no kurdebele nie mogą cię wypuścić
2.2 chciałbym trafić do miejsca gdzie fakt, że przebolałem przez te X lat jakość szkolnictwa wyższego w tym kraju da mi jakieś korzyści.
Te pokazujesz, że wiesz iż same studia to niewiele, gwarantuje że rekrutujący też nie wspomina studiów jak czegoś co uczyniło go potencjalnym pracownikiem roku
2.3 jakieś opinie o firmie (ta z punktu 1)?
Rekruterzy już osrani, trafił się koleś z wyższym i to taki który myśli o pracy w firmie o taaaakich wymaganiach że szok i zaraz nam ucieknie.
3. Jesteś zalewany komentarzami (zapraszam do wysłania CV/ja pracuje w X polecam warto/uciekaj do tej miejscowości o której pisałeś, tu się zwarnujesz)
4. Wysyłasz CV do firm z pierwszego i drugiego typu komentarzy, w drugim napomunając, że po rozmowie o opcjach dla absolwenta lansu i bannu XYZ polecił mi państwa firmę, bla bla
5. Profit
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach