Wpis z mikrobloga

On the UPC side, fixing their network hardware/software to properly forward datagrams of size 445B. They can do that, because like I said they did for me. But as users we need to put pressure on them so they recognize the issue.

@kasper93: co też dla ciebie zrobili?
@kasper93: Właśnie doczytałem na forum , tylko no mogłeś podać to ID. Bo mam dziwne wrażenie że liczysz na to że ISP naprawi problem, bo gdzieś ktoś napisał coś w internecie.
Jeśli faktycznie była modernizacja sieci, to może to oznaczać tak dużo rzeczy że właściwie nic nam to nie mówi. A problem nie jest zdaje się na tyle oczywisty jak Ci się wydaje po:

Na pewno szybko znajdziecie gdzie leży przyczyna,
@miesnakrowa: To jest ich praca. Zgłosiłem im problem, wystarczy im odrobina chęci, żeby zweryfikować, że takie datagramy nie przechodzą. Na początku myślałem, że problem występuje u wszystkich. Później się okazało, że nie, ale i tak u wielu, bo mam kilku znajomych, którzy również mają UPC i każdy ma ten problem. To nie jest tak, że problem występował tylko u mnie. I zgadzam się z Tobą nie naprawią tego bo ktoś napisał
@miesnakrowa: Mam wrażenie, że trochę przeceniasz moje możliwości kontaktu z UPC i trochę nie doceniasz informacji jakie zebrałem. Zrobiłem więcej niż ktokolwiek inny, równie dobrze mogłem napisać, że nie działa mi facebook i wtedy taka dyskusja zmierzałaby donikąd. Opisałem im dokładnie co się dzieje, zawęziłem gro użytkowników do konkretnych konfiguracji. Ja więcej nie zrobię, bo nie mam możliwości. A na forum spotkałem się z odzewem, że mogą mi wyłączyć IPv6... spodziewałem