Wpis z mikrobloga

Mam dziwaczny problem. Dwa laptopy, na obu stabilny Debian, ta sama wersja Chromium, ta sama wersja uBlock Origin i uBlock Origin Extra, żadnych innych rozszerzeń działających w trybie incognito. Prywatny leci trzeci rok bez reinstalacji, służbowy skonfigurowany niecały miesiąc temu, ale wszystko wygląda identycznie. Na prywatnym wszystko działa bez zarzutu, na służbowym niektóre strony miauczą o wyłączenie blokowania reklam. Co może być przyczyną?
#ublock #linux
  • 20
Obsługa kryptowalutowych domen (*.bit na przykład)

@fervi: A to nie wiem o co chodzi, nie interesuję się. Że jak niby Cloudflare ich nie obsługuje?

Możliwość szyfrowania połączeń (DNSCrypt)

Moim zdaniem ten protokół to się do muzeum techniki nadaje. Rozważ przejście na DoH (DNS over HTTP(S)). Cloudflare to obsługuje.
https://dnscrypt.info/faq
@CamelCase: Nic tego nie obsługuje, bo wiadomo :P Co ciekawe cloudflare nawet po swojej usłudze reverse proxy (? tak to się chyba nazywa) nie obsługuje. Troszkę lipa, bo taka domena daje dużą anonimowość.

Sami opisują DNS over HTTPS jako coś gorszego, nie wiem :D
Sami opisują DNS over HTTPS jako coś gorszego, nie wiem :D


@fervi: No wiesz, to cierpi jeszcze na problemy wieku dziecięcego. Ma natomiast fundamentalną przewagę ukrywania zapytań DNS, dzięki czemu wyglądają one jak każdy inny ruch po HTTPS. To moim zdaniem zmienia wszystko, bo praktycznie uniemożliwia cenzurę opartą o DNS, gdyby na przykład ktoś kiedyś stwierdził, że ISP mają blokować wszystkie zapytania do innych serwerów DNS niż swoje, a ze swoich