Wpis z mikrobloga

  • 0
@alienv no niestety mam już, ale kupiłem go z myślą o retro grach. A od wczoraj mam nowy TV z 4k i kombinuje jakby tu sobie w łatwy sposób filmy odpalać żeby nie bawić się z dyskami przenośnymi bo w domu NASa podłączonego mam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Polinik mówisz o mi boxie 4k? Bo takowy też mam w domu na stanie ale jeszcze nie podłączałem go i nie testowałem przy HDR 10 bit z kodi. Dostaje zadyszkę?
  • Odpowiedz
@WillWonka: Aha - też mam u siebie coś jak NAS: HDD podłączony do routera, widoczny po sieci jako udział smb (czyli windowsowe otoczenie sieciowe).
Nienetflixowe produkcje odtwarzam w kodi na miboxie, który ciągnie właśnie z tego HDD, netflixowe - z appki Netflix bezpośrednio na TV (bo na miboxie gubi klatki w 4k :)).
  • Odpowiedz
  • 0
@Polinik no ja właśnie odpalam sobie netflixa i Amazon prime bezpośrednio w TV ale nie mogę nic dobrego na WebOS znaleźć co będzie mi czytać dobrze filmy z tego NASa. Może ktoś ma jakąś rekomendacje jeżeli chodzi i program który ogarnie to po sieci bezpośrednio z nasa? Niestwty plex nie ogarnia mi tego, bo mam info "serwer nie jest wystarczająco mocny" #webos #lg
  • Odpowiedz
@WillWonka: No ale jak masz MiBoxa -- to podłącz go, strzel tam Kodi i do odtwarzania z NASa używaj Kodi.
Ja robię właśnie tak -- z tym, że nie trzymam na NAS wideo 4k@60fps. :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Polinik no właśnie nie bardzo bo ten mibox jest podłączony do TV który w ogóle nie ma smarta i jest używany codziennie a nie chce biegać z nim co chwila i rozłączać. Dlatego szukam jakieś alternatywy :)
  • Odpowiedz
Dla potomnych: bez problemu idzie odpalić bezpośrednio w TV (Model 65SJ800V), wystarczy dodać nowe urządzenie i tam wybrać NAS'a. Odtwarza wszystkie pliki jakie mu się wrzuci (nawet x265).
  • Odpowiedz