Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanko z tematu #prawo #rodo i trochę #pracbaza.

Dostałem zdjęcie z fotoradaru, cyknal mi jeszcze jak pracowałem w poprzedniej firmie w kwietniu. Oczywiście jechałem samochodem służbowym, fotka musiała przyjść na firmę a ci wskazali mnie.
Czy to w porządku że udostępnili wszystkie moje dane bez mojej wiedzy? Nie chodzi już o tą stówę do zapłaty ale zastanawiam się czy po t całym rodo nie mógłbym teraz na nich wypiąć czterech liter.
  • 13
Czy to w porządku że udostępnili wszystkie moje dane bez mojej wiedzy?


@paw39: Tak, mieli obowiązek wynikający z ustawy.

Nie chodzi już o tą stówę do zapłaty ale zastanawiam się czy po t całym rodo nie mógłbym teraz na nich wypiąć czterech liter.


@paw39: Nie, nie mógłbyś.
RODO nie jest wytrychem pozwalającym uniknąć odpowiedzialności, ani sposobem na "#!$%@?" kogoś kogo przestałeś lubić.
Wypełnili obowiązek wynikający z przepisów prawa, RODO wprost
@GordonLameman3 dzięki za odpowiedź, zakładamy że faktycznie kogoś nie lubię, na zdjęciu widać 2 osoby ale nie można rozpoznać niczyjej twarzy. Jeśli pracodawca nie jest w stanie udowodnić kto wtedy kierował tylko że udostępnił samochód grupie osób to co wtedy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Siel: Nie jest ciekawe, bo od razu wiadomo, że jest źle postawione i oparte na niewiedzy czym jest RODO.

gdyby trzymało się bezwzględnie logiki to zawód prawnika byłby właściwie zbędny


@Siel: Właśnie dlatego, że jest oparte na logice prawnicy są potrzebni. Ludzie nie wiedzą co to jest logika. Ty też nie wiesz, ewidentnie.
RODO nie jest wytrychem pozwalającym uniknąć odpowiedzialności, ani sposobem na "#!$%@?" kogoś kogo przestałeś lubić.

Wypełnili obowiązek wynikający z przepisów prawa, RODO wprost takie coś dopuszcza.


@GordonLameman3: ludzie nie mają pojęcia o RODO i są przekonani że nikt i nic nie może przetwarzać ich danych co jest jedną wielką bzdurą( ͡° ͜ʖ ͡°)