Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Bedę urządzał dom, zastanawiam się nad ogrzewaniem kanałowym. Ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Mam 4 pomieszczenia z drzwiami tarasowymi.
Czy grzejniki kanałowe mają sens przy zwykłych, wąskich drzwiach okiennych + wzdłuż ścian gdzie są okna? Warto wydawać na to więcej kasy? Może powinienem znaleźć kogoś z #wroclaw kto mógłby mi pomóc w policzeniu sprawności i opłacalności takiej instalacji. W domu jest piec gazowy z zasobnikiem wody w piwnicy, jeśli to ma znaczenie. 120m2.

#ogrzewanie
#remont
#remontujzwykopem
  • 6
@robod znajomy narzekał że kurz się w nich gromadzi. Poza tym kratka przykrywająca skrzypiała po jakimś czasie użytkowania, ale to raczej kwestia montażu. Może zrób ładne ozdobne grzejniki ?
Będę wymieniał okno zwykle (pod nim jest kaloryfer) na tarasowe. Więc grzejnika nie będzie. Plan jest zamontować grzejnik kanałowy. Docelowo podłogówka. Tylko i wyłącznie po to aby w stopy nie marznąć.
Przy oknie, szczególnie o większej powierzchni, są straty ciepła. Tak więc jakieś źródło ciepła dobrze koło okna mieć. Podłogówka niekoniecznie musi załatwić temat nawet jak się zagęści rurki.
Mam sąsiada poważny i jednocześnie zamożny raczej człowiek. Na parterze ma podłogówkę ale