Wpis z mikrobloga

w aukcji sprzedawca pisze że wymieniana była przednia lampa, malowany błotnik i drzwi od strony kierowcy. Trochę sporo stłuczkę 8 letniego auta ;D

@Limon2g: normalna cena, łamie się wtedy kupa plastików, uchwytów itd, a w ASO kasują za nie jak za zboże. Do tego lakierowanie itd... Uszkodzona lampa, czyli wymieniane w ASO są obie zawsze, tak samo w przypadku halogenów... Jak xenon to jeszcze żarniki do kompletu, uzbierać się z tego
@SpokojnyPan: ja wiem że ono jest 10letnie i nie czepiam się tego że gdzieś jest wgniotka albo rysa, ale jeśli auto miało rozwalony całe przednie nadkole i prostowana rame to chcę o tym wiedzieć.
i prostowana rame to chcę o tym wiedzieć.

@Limon2g: gdyby wymagało prostowania podłużnicy jak już bo ramy to raczej w tym aucie nie ma to były by wybite poduszki, a sama naprawa podłużnic przebiła by tą kwotę. Dodatkowo we Francji roboczo-godziny są znacznie droższe niż u nas...
@SpalaczBenzyny: @SpokojnyPan: to są bardzo dobre pytania, ale może tam się nie opłaca naprawiac ze względu na robienie wszystkiego w aso i potem wychodzi 10k€ za malowanie 2 elementów. Nie wiem, a bardzo bym chciał bo ciekawa wersja, ale typo rok nim jeździł. Muszę jechać zobaczyć innej opcji nie ma
@Limon2g: dość normalna cena za naprawę stłuczki na zachodzie. Zderzak, lampa (jak ksenon to już w ogóle drogo), listwy, spinki, błotnik, może maską, może np. chłodnica... Kiedyś za zarysowane drzwi policzyli mi 3500 ojro xD

przecież na zachodzie po każdej stłuczce samochód ląduje na polskiej lawecie bo tam się nie opłaca naprawiać


@SpalaczBenzyny: jak miał ubezpieczenie, to miał te koszty w nosie.
Czyli mimo (jak dla mnie) tak dużego kosztu napraw, nie musi to być wcale nic poważnego?

@Limon2g: tak, kupiłem auto, które w szkodzie miało jakieś 20 000EUR, w PL u blacharza-lakiernika naprawiłem je za 1500zł + 3500zł części... I nie były poduszki nawet wystrzelone - wybite 2 szyby, wgnieciony lewy tylny błotnik i drzwi kierowcy lekko skrzywione, nic więcej, wszystko powierzchowne uszkodzenie karoserii, konstrukcja nietknięta... Handlarz by to za jakieś 1000zł