Wpis z mikrobloga

@IsambardKingdomBrunel: Przejdź przez dokumentację Django i rozwijaj swój serwis korzystając z każdego napotkanego w dokumentacji komponentu, funkcji, metody. Potem poszukaj najpopularniejszych bibliotek pomocniczych i również znajdź dla nich zastosowanie w projekcie, lub przynajmniej sprawdź do czego służą. A potem ślij CV na juniora - przy rzeczywistych projektach nauczysz się najwięcej.
@IsambardKingdomBrunel:

myślałem że użycie widoków opartych na klasach i testów już jest jakiś poziomem w backendzie.


Tz mowisz ze przerobisz tworzenie bloga z tutoriala + ten rozdzial i mozesz startowac na juniora?
https://docs.djangoproject.com/en/2.0/topics/testing/overview/

Jezeli bedziesz backendowcem to wiedza o HTML/CSS/JS nie bedzie Ci potrzebna, ale zawsze lepiej znac podstawy jezeli mialbys na szybko cos poprawic.

Zbaczajac z pytania, duzo bardziej bym sie przylozyl do baz danych, SQLa, ogarniecia czym jest REST,
Tylko że przekopanie się przez CAŁĄ dokumentację django zajmie mi wieki.


@IsambardKingdomBrunel: Bez przesady... Niecałe dwa tysiące stron z czego 2/3 to api reference, które wystarczy tylko przejrzeć żeby wiedzieć co tam jest i gdzie potem tego szukać. Chyba nie oczekiwałeś że przerobienie tutoriala wystarczy żeby znaleźć pracę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@croppz: Nawet nie myślałem o wysyłaniu CV po zrobieniu tutka. Generalnie wpierw napisałem skracarkę do linków, potem generator memów a teraz serwis do obsługi schroniska. Z każdym projektem dodawałem sobie nowe zagadnienia. Teraz właśnie robię sobie różne klasy i testy. Tak naprawdę nawet do końca nie wiem jaki projekt by zapewnił pracę, jeśli w ogóle można mówić o czymś takim.
@IsambardKingdomBrunel: Ja bym nie laczyl django z backend developerem.
Backend developer zajmuje sie implementacja procesow ktore nie sa widoczne dla koncowego klienta i tutaj nie jest wazne JS HTML czy CSS, a ogolna wiedza z programowania jako fundament, dobre praktyki pisania oprogramowania i opanowane wzorce projektowe. Nastepnie wiedza w poslugiwaniu sie konkretnym jezykiem, w tym wypadku python. Nastepne poziomy to technologie zalezne i biblioteki wykorzystujace te technologie.
@IsambardKingdomBrunel:
Najogólniej mówiąc, backend zajmuje się przekładaniem logiki biznesowej na kod po stronie backendu.
Na przykład, piszecie dla klienta plugin integrujący się z Kurierem DPD. Zatem, Twoim zadaniem będzie napisać kod, który będzie komunikował się z API DPD, tworzył przesyłki, zamawiał odbiór kuriera, anulował przesyłki itd. Możliwe, że będziesz musiał utworzyć własne API, do asynchronicznej komunikacji z DPD (np. gdy zmiani się u nich status przesyłki, wtedy wyślą do Twojego API