Wpis z mikrobloga

Dawno nie czytałem tak dobrej książki jak "Limes inferior" J. A. Zajdla. To chyba jedyna lektura w której każdy chce być 0, a najlepiej 'mniej niż zero' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wspaniale antyutopijny charakter powieści okraszony nutką sci-fi, otwartym zakończeniem, a do tego wartką oraz wciągającą fabułą nie zdarza się często. A wisienką na torcie jest znakomity język!

Jeśli ktoś polubił 'Rok 1984' Orwella, 'Nowy wspaniały świat' Huxleya (czy nawet 'Władcę much' Golding) to ta lektura jest must have! (ʘʘ)


#ksiazki #ksiazka #literatura #czytajzwykopem #scifi
farmaceut - Dawno nie czytałem tak dobrej książki jak "Limes inferior" J. A. Zajdla. ...

źródło: comment_Hpt37KHb666xjMcyYjlaSbf6VnNx0ksZ.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@farmaceut Z trzech książek Zajdla jakie czytałem ta wydawała mi się niezwykle trudna. Polecam Cylinder van troffa. Prawdę o planecie ksi muszę nadrobić, podobno świetna
  • Odpowiedz
@iAmTS: Yup. Takie mialem odczucie... Mogl sie spokojnie zamknac w 500-600 stronach. Jeszcze mialem okazje przeczytac 100 stron 'Perfekcyjnej Niedoskonalosci' (?), ale też mordęga...
  • Odpowiedz
@farmaceut: za perfekcyjną miałem się zabrać, ale pewnie dalej to będę odwlekał jak podobna do Lodu. Jak nie czytałeś Oceanów to polecam za to.

Znasz może opowiadania "Stories of your Life and others" Teda Chianga? Po obejrzeniu Arrival sięgnąłem i genialny autor.
  • Odpowiedz
@farmaceut: opowiadania dostawały w cholerę nagród, gość zaczynał trochę jak Lem i wielu z tych starych dobrych SF pisarzy - robiąc opowiadania do Nature i innych pism.

Świetne koncepty eksplorowane w krótkich formach.
  • Odpowiedz