Wpis z mikrobloga

@basia15: Też się kiedyś interesowałem tym i z tego co wyczytałem to zerówki chyba są ślepym zakupem, ponieważ nowoczesne monitory mają te filtry i inne cuda. Radziłbym pójść do specjalisty, zbadać sobie wzrok, ciśnienie w oku i jego się doradzić. Ja przez 23 lata myślałem, że nie mam wady wzroku a tutaj poszedłem do okulisty i już dwa lata mam okulary :)
@Anyway mam astygmatyzm ale nie mogą mi dobrać okularów bo widzę w #!$%@? krzywo jak je założę albo nie widzę z daleka i coś tam by mi się #!$%@?ło. Muszę się przejść do innego, masz kogoś godnego polecenia?
@basia15: Ja to robiłem badania zupełnie w innym mieście....tutaj nie wiem kto jest godny polecenia :( Proponowałbym iść do jakiegoś okulisty nawet prywatnie...zawsze to inne podejście mają jak im zapłacisz :) Ooo również mam astygmatyzm oka, tak więc dobry specjalista i dobierze Ci odpowiednie okulary. Pamiętaj tylko, że na początku może Cię głowa boleć od nich...ale to przechodzi i potem dużo, dużo, dużo lepiej widzisz a i oczy się mniej męczą
@Anyway powiem Ci że byłem raz u jednego ale nie wyglądał na takiego co by podchodził rzetelnie, stwierdził astygmatyzm ale mówił że nie warto jeszcze zakładać okularów. zacząłem ostatnio praktyki jako web developer I po miesiącu już mi pękają żyłki i gorzej widzę.
@basia15 Powiem Ci, że dla mnie to wina okulisty. Poczytaj w necie opinie o innych itd.. Albo może idź najpierw nawet dzisiaj do galerii echo do salonu okulistycznego i tam robią darmowe badania. Zobacz może co tam Ci powiedzą i wtedy zdecydujesz czy szukać już specjalisty jakiegoś czy nie
@basia15: wcześniej robiłam okulary w EuroOptyku w Galerii ale ostatnio nie było oprawek, które mi się podobały (tak poza tym ze wcześniejszych jestem zadowolona).

Ostatnie okulary zamówiłam u Soczka. Mieli na prawdę dobre ceny na szkła z blue control. Tutaj za dwa szkła zapłaciłam około 330pln (-0.5, astygmatyzm), w innym optyku były po 220pln za sztukę - przeszłam się po kilku salonach optycznych wcześniej.
@Azai byłem dzisiaj w Soczku i cenowo najlepiej to wygląda u nich. Robiłaś może u nich badanie wzroku? Chciałbym sprawdzić czy nie mam jeszcze jakiejś wady
@Azai
@ScaRRyMaN
@Anyway
Trochę ruszyłem ten temat i okazało się, że wychwalane szkła z filtrami po 300-400zl nie mają sensu bo już nie pracujemy na monitorach CRT tylko na LCD, które same w sobie już mają ograniczoną ilość emitowania złego promieniowania. Zapytałem u osiedlowego optyka i przyznano mi rację bez żadnej próby oporu. Dobrze, że nie zdążyłem kupić.
@basia15: pracuję przy komputerze po 8 i więcej godzin dziennie od prawie 10 lat (jestem programistą). Po pracy w okularach ze zwykłym antyrefleksem miałam mocno zmęczone oczy, musiałam używać kropel nawilżających itd. Odkąd mam okulary z blue control nie mam takich problemów jak miałam wcześniej. Może to placebo :P. Generalnie nie jestem optykiem - nie znam się na tym od strony technicznej - mogę Ci tylko napisać jakie są moje wrażenia