Wpis z mikrobloga

Następny Mundial w Katarze. Uważam, że to będzie turniej o najwyższym poziomie sportowym w historii. Dlaczego? Ponieważ będzie odbywał się od 21 listopada do 18 grudnia - w połowie sezonu. Zawodnicy nie będą wyczerpani po całym sezonie. Za to pół sezonu to idealny okres na zbudowanie formy. Zgadzacie się?

#pilkanozna #mundial #katar2022

Zgadzamy się?

  • Tak. 49.3% (33)
  • Co ty w ogóle bierzesz, usuń konto. 34.3% (23)
  • Nie. 16.4% (11)

Oddanych głosów: 67

  • 10
@Primusek: To może być bardzo dziwny Mundial. Piłkarze z Europy przyjadą z temperatur około 0-5 st. C do temperatur 25-30 st. C. Niektórzy mogą mieć problem z aklimatyzacją.

Więcej niż zwykle będzie również zależeć od trenerów klubowych, bo domyślam się, że rozgrywki nie zostaną zawieszone pod koniec października, a raczej maksymalnie tydzień - półtora przed Mundialem. Więc raczej nie będziemy mieli klasycznego okresu przygotowawczego. Drużyny przystąpią niejako z marszu.

Myślę, że
Drużyny przystąpią niejako z marszu.


@rooger: To nawet lepiej, bo obóz przygotowawczy ograniczy się do taktyki i doskonalenia elementów gry. Rzeczywiście będzie przeskok, ale tak samo jest przeskok jak drużyny zimą lecą na obozy przygotowawcze do ciepłych krajów. Mnie ekscytuje sam fakt ewentualnego wysokiego poziomu tego turnieju. Gurła, nie mogę się doczekać.
@Primusek: W sumie dla nas to byłaby jakaś szansa, wreszcie nie dałoby się spieprzyć przygotowania fizycznego.

To będzie naprawdę ciekawy sezon, myślę, że w rozgrywkach ligowych czy pucharowych może wtedy sypnąć niespodziankami.
@rooger
@Primusek
Kiedyś czytałem o różnych propozycjach rozwiązania, np przesunięcie całego sezonu klubowego, ale nie wiem czy już coś konkretnego postanowiono. Ogólnie uważam, że będzie z tym sporo zamieszania, bo np. co z zawodnikami którzy nie jadą na mundial? Tylko treningi i sparingi?
@evagrio: Pewnie nie będzie żadnego przesuwania. Zawodnicy na poziom reprezentacji grają w klubach, które grają w ligach, które podlegają krajowym związkom, które są zrzeszone w lokalnej federacji a każda z tych federacji jest w FIFIE, więc kluby mają obowiązek puścić zawodnika na turniej. Problem to mogą mieć tuzy, gdzie mają po kilkunastu jak nie więcej zawodników z przeróżnych reprezentacji. xD
@Primusek tylko co z klubami, które nie mają piłkarzy z reprezentacji? A zmiany w sezonie klubowym będą, albo będzie mniej rozgrywek albo będą przesunięte, gdzieś te mecze z miesiąca trzeba upchac
Pewnie nie będzie żadnego przesuwania


@Primusek: Oczywiście, że będą przesunięcia. Na 1,5 miesiąca piłkarze wyparują z lig krajowych/rozgrywek europejskich. Tutaj wszystko stanie. Gdzieś ten czas trzeba będzie znaleźć. I tutaj odpowiadając na Twoje pytanie tytułowe. Moim zdaniem forma piłkarzy wcale nie musi być na najwyższym poziomie. Przerwa po sezonie 21/22 będzie bardzo krótka, przygotowania do rozgrywek 22/23 ruszą o wiele wcześniej. Zupełnie nowa sytuacja.
@Primusek: Bo podejrzewam, że jednak skracanie pójdzie w kierunku przed sezonem 22/23
1. Sporo lig w okresie koniec grudnia-styczeń ma przerwę zimową.
2. Wypadają mecze z rundy jesiennej, więc naturalne w mojej opini jest to, że będą je chcieli rozegrać wcześniej niż później.
2. Po sezonie 22/23 mamy rozgrywki które zakończy Euro 2024, czyli kolejne przedłużenie sezonu. Lepiej jest zrobić krótką przerwę przed 22/23 niż przed 23/24.