Wpis z mikrobloga

miał ktoś z was podobne buty do modelu NMD Adidas Racer Primeknit?
Jak przymierzyłem to jakieś meega wydawały się na pierwsze wrażenie, ale coś mnie duże palce bolą i nie wiem czy nie dobrałem za małe czy po prostu muszę się przyzwyczaić bo ta guma przy palcach mi naciska i dopiero po 6-7 godzinach odczułem dyskomfort i bolą mnie te palce :/

stopa w cm wychodzi mi tak z 28.3cm i mam rozmiar butów 44

model butów:

https://worldbox.pl/buty-adidas-nmd-racer-primeknit-cq2441.html?gclid=Cj0KCQjwjtLZBRDLARIsAKT6fXyHs3kSdd3xWYmxf8qj9SGu0rrke03n2S4rF0wax5PJ6d4ood9WuX8aAuJIEALw_wcB

#sneakers #buty #streetwear
  • 7
@smutny_ja @WujekRada: właśnie wymieniłem na 44 2/3 i powiem, że jest lepiej ale dalej czuję zmęczenie stóp i palców po całym dniu choć nie tak tragicznie jak wczoraj. Najgorsze jest jak przy chodzeniu stopa leci mi do przodu i czuję tę podeszwę jak się kończy i nawet jak stoję to też czuję brzegi tej podeszwy no i moje palce delikatnie też wystają nad tą gumą (widać po prostu takie wypukłe). Poważnie
@mrjeszek: Ja bym brał na Twoim miejscu 46, tutaj masz rozmiarówkę Adidasa, zawsze mieli zawyżone te rozmiary (w Nike pewnie pasowałoby Ci coś koło 45, w Vansach jeszcze niżej). Porównuj zawsze długość wkładki w cm do długości swojej stopy +0,5cm, ewentualnie do długości wkładki w butach, które już masz i Ci pasują idealnie.
@smutny_ja: właśnie mam
- nike roshe 28.5 cm, 44,5 rozmiar i jest ciut za duży (luźno mam)
- converse mam 27.5 cm i są naprawę okej
- adidas NMD Racer Primeknit 27.6 cm, 44 2/3 za małe

więc, chyba wychodzi na to, że 46 powinno być idealnie, bo wiadomo lekki błąd pomiarowy mogłem zrobić długopisem.

PS. Dzięki za pomoc!

@mrjeszek: Nie wiem jak w przypadku tych Twoich NMD, u mnie w XR1 nie ma wkładki (jest tylko ten czarny podkład na booście) i nie czuć końca, normalnie stopa ma w miarę luźno, nic się nie kończy ani przy palcach ani przy pięcie. Ale tutaj wolę się nie wypowiadać, bo nie mam tego modelu co Ty ( ͡° ʖ̯ ͡°)