Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia Cześć Mirasy, wydaje mi się, że wbiłem nabywce pojazdu na minę i wypowiedziałem mu OC, powołując się na art. 3 ust. 1 o wypowiedzeniu po 30 dniach, który już nie obowiązuje od 2012 roku. Czy jak dzisiaj wysłałem do ubezpieczalni wypowiedzenie ubezpieczenia to jest ono ważne do końca danego dnia? Jutro jak gość ubezpieczy to będzie OK?
  • 21
@kostuch: nie mandat, tylko kara za brak ciągłości
Nie wiem, zależy czy wyłapią to systemy ufg czy nie, bywały kary za "godzinowe przerwy", ukarany zostanie nabywca bo to on jest zobowiązany do posiadania OC ppm od wejścia w posiadanie pojazdu
@Jestem_Tutaj a czy jest jeszcze szansa, żeby to jakoś odkręcić jeżeli wniosek nie został jeszcze przeprocesowany powołując się na błąd? Napisałem w mailu, że "rozumiem, że wypowiedzenie wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia następnego po zbyciu".
Powiedzieli ze jeszcze jej nie wyłączyli i będzie ważna do momentu przeprocesowania przez system. Gość już ma nową polisę i powiedzieli, ze nie powinno być lipy. Zobaczymy, najwyżej pokryje gościowi te karę.
:( No nic pozostaje czekać na efekty. Zastanawia mnie tylko kwestia ubezpieczyciela - czy to prawda, ze umowa jest wypowiedziana dopiero jak odnotują to systemie? Konsultant powiedział, ze do tego czasu jest aktywna.
@Jestem_Tutaj: tak, wiem. Przejezyczenie. Przez 15 lat nie. Miałem ani jednego takiego przypadku, a sytuacji takich baaaardzo dużo. @masslaw Gadacie bzdury i tyle. Jeżeli pojazd rejestruje np. dzisiaj o godz. 14.52 to polisę mam mieć od godz. 14.52? Nie. Od dzisiaj, niezależnie od której godziny. Kupując auto bez ważnej polisy o godz 15.11 mam mieć polisę od godz. 15.11? Nie od dzisiaj i tyle.
Obstawiam że dostali karę bo ich po
@Neneszo przerwa od polnocy do 9 rano przy samochodzie kupionym dzien wczesniej a zgloszeniem sie do agenta w dzien nastepny. Ufg przyslalo list 3 tygodnie póżniej. Nikt nikogo nie złapał bo nikt nikogo nie zatrzymywal
@Neneszo: co innego pierwsza rejestracja w kraju, a co innego ciągłość ubezpieczenia OC w Polsce... przerwa godzinowa jest traktowana jako przerwa do 3 dni, wskaż mi artykuł który mówi, że się mylę... towarzystwa raportują do UFG datę z godziną, stąd też parcie na pisanie godziny rozpoczęcia odpowiedzialności w granicznym czy ZK
@Neneszo: