Wpis z mikrobloga

Witam, od jakiegoś czasu zacząłem się pasjonować jazdą crossami. Niestety nigdy nie mogłem sobie pozwolić na zakup jakiejś maszyny ale zacząłem odkładać drobne sumy i moje marzenie może się wkrótce spełnić. Myślę, nad kupnem jakiejś 250 albo ewentualnie 125. Generalnie rozglądam się za jakimś Suzuki Rm 250 albo Yamaha dt 125 bo wydaje mi się to idealne na sam początek dla osoby która w życiu nawet nie siedziała na skuterze albo jakimkolwiek motorze.Z czasem przychodzą obawy, że zakup crossa może się okazać zbyt dużym wydatkiem ze względu na duże koszty eksploracji. Czy jest ktoś kto mógłby mi doradzić i ocenić mniej więcej jakie są koszty utrzymania takich maszyn? Nie stać mnie na nic nowszego a roczniki wahają się miedzy 2000-2002. Nie chcę stracić pieniędzy i kupić gruz, który będzie wymagał ciągłego remontu a koszty napraw przekroczą mój miesięczny budżet. Lepiej sobie odpuścić na początku niż potem zderzyć się z rzeczywistością.. Pozdrawiam :)
#enduro #cross #motoryzacja #motocykle
  • 9
@1kBona9Fides7: DT125 często polecają na pierwsze moto. Jak nie będzie silnika padniętego to pozostały serwis możesz robić sam i nie powinien wiele kosztować. Jak padnie silnik to będzie to kosztowało kilka stówek. Ale myślę, że uzbrojony w wiedzę z neta powinieneś być w stanie odłowić totalny złom :) Masz fajne forum DT, wiele informacji możesz tam wyczytać. Na necie bardzo dużo filmików i instrukcji jak coś zrobić, service manual do ściągnięcia
@1kBona9Fides7: Jak nie wiesz wiele pieniędzy to odpuść kupno crossówki, bo nawet jak trafisz zadbaną po remoncie to jej utrzymanie Cię zrujnuje, no chyba, że naprawy kawałkiem drucika Ci nie przeszkadzają.Celuj tak jak kolega wyżej pisał w soft enduro, DT lub KMX, w porównaniu do crossówki koszty utrzymania są śmieszne.
@1kBona9Fides7 Ale Ty chcesz cross czy enduro? Jak enduro to w tej cenie rzeczywiście dt, a jak cross to tez raczej jakies 125. 250 4t Cię zje serwisem. W dt po kupnie ogarniesz stan techniczny w budżecie 500-600zl tak na dzień dobry