Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu zamiaruje się z tym żeby nauczyć się grać na gitarze. Jednak cały czas odkładam ten temat w czasie, ponieważ nie mam pojęcia od czego zacząć. Jestem całkowicie zielony w tym temacie. Nigdy nie grałem na gitarze, ale wiem, że chcę nauczyć się grać. Traktuje to jako hobby i jako pewną drogę rozwoju samego siebie. Chcę nauczyć się grać tak żebym mógł usiąść ze znajomymi przy ognisku i coś zagrać. Nie wiem jaką gitarę najlepiej wybrać oraz nie wiem co dalej mam robić. Mirki doradzcie co wybrać oraz polećcie jakieś sposoby na naukę gry na gitarze.

#samorozwoj #pytanie #pytaniedoeksperta #hobby #gitara #naukanowego #naukagrynagitarze #marzenia
  • 5
@Lunat: gitara taka, na której bedziesz chciał grać. Skoro przy ognisku to akustyczna, nie elektryk. Najlepszy sposób to nauka najwazniejszych chwytów, najpierw zwykłe, potem barrowe. To wystarczy by zagrać przy ognisku multum piosenek.
@Lunat najpewniej podpasuje Ci gitara akustyczna Jeśli chodzi o naukę grania to na początek znajdź jakąś piosenkę, którą chciałbyś grać przy tym ognisku, sprawdź chwyty i naucz się je chwytać, sprawdzając w necie jak je łapać na gitarze. Jeśli chodzi o bicie to na początku się nie przejmuj, graj tak, oby tylko się dźwięk wydobywał. Unikaj na początku chwytów barowych, czyli takich, gdzie będziesz musiał przyciskac jednym palcem kilka strun (jak będziesz
@Lunat A ja polecam kurs na justinguitar.com, jest to chyba najlepiej napisany darmowy kurs gry na gitarze i, co fajne, do każdego rozdziału są lekcje dotyczące nauki konkretnych piosenek. Musisz znać angielski.