Wpis z mikrobloga

Co myślicie o alfie 159 1.9 jtd? Ma ktoś? Jak się sprawują 10 latki i trochę starsze? Idzie sprowadzić w przyzwoitym stanie za jakieś 10k te wózki z rocznika ~2007, dziewczyna zaraz zda prawko, to myślałem o tym jako o pierwszym samochodzie dla niej. Wiem, z czego słyną alfy, ale mam warsztat, naprawy przeprowadzam zwykle na bieżąco w samochodach. Ponoć nie są takie bardzo awaryjne z tego co czytam, to prawda?

Ew. macie jakieś propozycje jakiegoś sedana z bardziej nietuzinkowym wyglądem? Te alfy są bardzo ładne i mają taki egzotyczny wygląd, w tej cenie nic innego nie znalazłem.

#pytanie #motoryzacja #samochody
  • 13
@znikajacypunkt: @elemenTH: To ile to auto z 2007 roku z przebiegiem ~200tys powinno kosztować? :D Na otomoto latają do 20tys, gdzie przy 20 są już z przebiegiem 150tys i z jakimś wypasem w środku. Srednia cena to 15tys za zadbane egzeplarze, po remontach zawieszenia, z oponami etc.
@KeepCalm: @Jellycrusher: Najdroższy znalazłem za 25tys w roczniku do 2008. W cenie powyżej 20tys jest może kilkanaście sztuk. Albo czegoś nie rozumiem, albo rozmawiamy o innym samochodzie. Te alfy są produkowane do 2011 roku przecież, ja piszę o odrapanym samochodzie sprzed ponad 10 lat. Przecież nie da się kupić igły w takich parametrach, to będzie odrapany samochód, który odpala i jeździ, a zawieszenie nie jest wybite. Do tego ja chcę
@spike200: Ok, jeżeli ma być do remontu i jesteś świadomy tego ile to wyniesie kosztów i nakładów czasu, to możesz kupić taki za 10, nie ma problemu wtedy. Ale bez powodu 10 tysięcy, czyli mniej niż focus mk2, nie kosztują. To jest jednak limuzyna klasy średniej.
@spike200: 1.9 JTD to super silniki. Mało awaryjne, można łatwo wrzucić chipsa, ekonomiczne. Moim zdaniem dużo lepsze niż sławetne 1.9 TDI. Ale za 10 koła wątpię ze znajdziesz ładna 159.

I druga sprawa nie patrz na przebieg. Bo raz ze w Polsce jest mania kręcenia aut, bo każdy chce 15 letniego diesla z przebiegiem 180k km, a druga sprawa to to ze gwarantuje Ci ze auto które ma zrobione 100tys w
@spike200: z realnym przebiegiem, robione wszystko na bieżąco to 20k z takiego rocznika. Wiem co mówię. Kupisz za 10-15k to za chwile włożysz worek kasy. To auto jest super ale szereg serwisowych prac wychodzi do zrobienia koło 160-180k przebiegu. SZczegolnie w dieslach. Najlepiej kupić od kogoś kto zna auto, które sprzedaje żeby sie dowiedzieć co było robione. W szczególności w 1.9JTDm gdzie klapy wirowe lubia sie urywać w kolektorze i wtedy