Wpis z mikrobloga

We wtorek idę do dermatologa w sprawie trądziku. Z maści stosowałem już benzacne i acne-derm, ale skutek był taki sam jak z epiduo-forte czy acnemycinem plus, czyli żaden. Zastanawiałem się coraz poważniej nad izotkiem, jednakże boję się skutków ubocznych. Czytałem w internecie, że poza skutkami ubocznymi wymienionymi w ulotce występują jeszcze problemy z koncentracją czy z pamięcią. Z pewnością są tutaj osoby, które przeszły kurację izotkiem. Wystąpiły u was te skutki uboczne lub czy znacie jakieś skuteczne zamienniki? Z trądzikiem borykam się od gimnazjum (lvl 18 here) i nie zanosi się na to, że trądzik sam zniknie.

#medycyna #zdrowie #tradzik
  • 12
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll nie miałem żadnej kuracji. Ale miałem kiedyś sporo pryszczow na czole. Kilka razy przed spaniem po prysznicu natarlem czoło amolem xd może głupie ale serio po kilku dniach była poprawa o 80% aż w końcu zniknęło na amen
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: Bierz te retinoidy. Jeżeli coś się będzie działo bardzo niepokojącego to od razu do lekarza i przerywacie terapie. Nie ma niestety lepszego leku na trądzik pospolity.

Generalnie zawsze to wygląda, że najpierw jakieś maści, potem jakieś antybiotyki, a każdemu i tak przechodzi po retinoidach. Jak nie przechodzi to wtedy mamy problem, ale to już na inny raz.
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: jestem po 4 miesiącach izo, skutków ubocznych nie mam prawie żadnych. Mogę to łykać jak cukierki ( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie zależy od osoby, ale jak dla mnie to bardzo nadmuchane są te skutki uboczne i cała strrraszna otoczka.
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll ja nie miałam jako takiego trądziku tylko problematyczna cerę z okresową kaszką na czole. Po miesiącu brania miałam już buzię na tip top. Tylko że moje problemy były serio małe więc nie wiem czy jest sens się sugerować
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: Przeszłam 10 miesięcy kuracji, przyjęłam prawie 150 mg izotretynoiny na 1 kg masy ciała. Byłam tak szczęśliwa widząc efekty, że skutki uboczne praktycznie mi nie przeszkadzały. Wśród nich były:
- poranne bóle kręgosłupa (przy pierwszym podniesieniu pleców z łóżka, w ciągu dnia nic nie czułam)
- masakrycznie suche oczy (tylko w ciągu pierwszych kilku tygodni, potem nastąpiła adaptacja, poza tym niezawodne krople HyalDrop)
- krwawienia z nosa (to nie boli,
  • Odpowiedz