Wpis z mikrobloga

Czy jest jakieś prawdopodobieństwo, ze dwie osoby kupiły na te samo miejsce bilet. Kulturalnie szukam swojego miejsca, patrzę jest mój numer siedzi jakaś parka mówię, ze przepraszam, ale to moje miejsce, a oni ze to niemożliwe ze oni je maja na bilecie, poprosiłem o pokazanie biletu, odmówili. Czy jest taka możliwość, czy po prostu w #!$%@? lecą? #pkp #intercity
  • 65
@Konfuncjusz18: ja kiedyś pomyliłam bilety (dokładnie to samo miejsce, pociąg, wagon etc) i dopiero konduktor mi to zauważył, ale powiedział, że kilka razy miał tak, że system sprzedał na to samo miejsce
@siwymilek tłumaczyli nam to tak, że przy sprzedawaniu biletu czasem terminale gubią zasięg i nie wysyłają informacji na serwer, że dane miejsce jest zarezerwowane mimo że bilet już wydrukowany.
@Shishu: ktoś #!$%@?ł projekt, terminale konduktorów powinny mieć jakiś zakres swoich zablokowanych miejsc uzgadniany gdy jest łączność lub przed rozpoczęciem biegu pociągu

i najlepiej nie tak, że 5 wagonów internetowych i 1 do terminala pusty, tylko np. po 1 miejscu na każdy przedział; żeby mniej więcej równomiernie rozłożyć, ale to ile dokładnie już trzeba by było sprawdzić; na wszelki wypadek powinna też być możliwość forsowanego przesunięcia przeznaczenia puli, no ale to