Wpis z mikrobloga

#prawo #rodzina #chorobypsychiczne i co tam jeszcze jest. Mirki sytuacja wygląda tak że mam teściowa która nigdy w życiu nie przepracowała ani godziny. Po śmierci mojego teścia bierze spora rentę. Dla jednej osoby wystarczy spokojnie na życie, rachunki, psa i rozrywkę. Ma 53 lata i uważa że jej córka ma koło niej robić (sprzątać, wozić po sklepach, malować ściany) i ogólnie ma być 24h przy niej i czekać na rozkazy jak nie to się powiesi. Nadużywa leków i alkoholu. Przywłaszcza sobie rzeczy mojej żony bo uważa że jej są bardziej potrzebne. Jak np. rower którego nie chce oddać a sama nie jeździ. Cała rodzina się już odwróciła. Co robić z taką osobą, gdzie ja mogę zgłosić? Wykańcza nas już psychicznie. Nie jesteśmy w stanie rzucić pracy, domu i kredytu na mieszkanie żeby robić koło niej. Oprócz cukrzycy nic jej nie dolega. Z psem potrafi i4 godziny chodzić. Do sklepów czy aptek też ma blisko
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@spootnik Powiedzieć jej, ze jak chce niech się huśta to przynajmniej będziecie mieli święty spokój. Ludzie którzy odgrażają się samobójstwem w większości nawet nie są do niego zdolni. Zwykła manipulantka, męża też pewnie terroryzowała.
  • Odpowiedz
@spootnik: przykro mi że jesteście w takiej sytuacji. Wydaje mi się że sytuacja podchodzi pod przemoc psychiczną. Szukałabym jakiejś porady jak nie u prawników to u dzielnicowego, któraś z tych osób powinna wiedzieć do kogo Was odesłać albo sama dać jakieś wskazówki. W takich przypadkach często wszystko dzieje się latami i strasznie ciężko zrobić pierwszy krok ku normalności, powodzenia
  • Odpowiedz
Narobiła też długów na swoją Matkę. Sama spadku się zrzekła a rodzeństwa nie poinformowała. Teraz boimy się, że poda moją żonę o alimenty. Bierze na raty tyle sprzętu, że zaraz przestanie być wypłacalna. A ja na stara kur*e nie mam zamiaru robić. Jej córka a moja żona pracuje, dochód ma i też nie widzi się jej żeby potem komornicy itp. za matkę ją ścigały.
  • Odpowiedz
@spootnik: ale czemu mielibyscie z nią cokolwiek robić lub gdzieś zglaszac? Co was z nią łączy? Nie mozecie jej olać?? Jeśli sie nie kwalifikuje do ubezwlasnowolnienia a z tego co piszesz to raczej nie, to nie macie możliwości zmusic jej do zmiany postepownia. Ze względu na jej niemoralne zachowanie mozecie sie od niej odciąć i tyle.
  • Odpowiedz
@troublewillfindme: Dzięki tak zrobię. Może dzielnicowy będzie miał jakieś rady.
@dokaduka: Jak zadłużyła całe swoje rodzeństwo, teraz zadłuża siebie to zaraz będzie kombinować jak zadłużyć córkę bo robić koło niej nie chce. Stare kur**szcze.
  • Odpowiedz
@spootnik: Co zniej za matka, jakby podała córke o alimenty.. w sumie ciężka sprawa, ale na pewno nie bez wyjścia. Idz może po porade prawna co zrobić w takiej sytuacji, bo na mirko to ciężko będzie coś znaleźć sensownego
  • Odpowiedz
@iRickGrimes: wiemy tylko tyle, że żona wszystkiego może się wyrzec za jej życia ale tylko wtedy jak teściowa moja kochana też ruszy dupę do notariusza i podpisze kwit. Dwie strony muszą być i basta. My możemy przyjechać naprawić kran itp. których sama nie zrobi. Ale nikt nie będzie koło niej sprzątał i cudował jak ta leży na łóżku, patrzy w tv i drapie się po dupie. Fizycznie sprawna jest
  • Odpowiedz
@spootnik: przepraszam, moze ja jestem niezyciowa ale jak mozna kogoś zadłużyć? Przeciez ona moze brac kredyty czy pożyczki na siebie, nie da sie wziąć pożyczki na córkę. Wy macie jakieś powiązania finansowe? wspólny dom lub rachunki? Najprosciej sie odciac raz na zawsze, przeciez jej nie zabijesz ani tez nie wychowasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@dokaduka tylko jeżeli ona nie będzie w końcu wypłacalna to mogą jej córkę ściągać za kredyty czy nie? Bo o alimenty możne podać. Często o tym wspominała. Teraz odcięliśmy się od niej ale to jej nie przeszkadza robić nam koło dupy
  • Odpowiedz
Nie, nie mozna sciagac z nikogo pieniędzy za cudze kredyty, to absurd. Jak Twoj sąsiad lub brat narobi długów to Ty nie musisz ich spłacać. Poza tym jakie alimenty skoro ona ma rente. Wyluzujcie i odetnijcie się od tej toksycznej k*rwy raz na zawsze.
  • Odpowiedz
Nie ma takiego prawa ze jak ktoś ma kredyt to splaca go cala wioska lub rodzina. Jej kredyty jej odpowiedzialnosc finansowa. Zagrożone jest wszystko co należy do tesciowej ale majątek córki jest nietykalny.
  • Odpowiedz
@spootnik:
Babka rozgrywa was jak dzieci.
Za jej długi członkowie rodziny będą odpowiadać dopiero jak sama dokona żywota, o ile przyjmą spadek.
Po drugie, poza obowiązkiem rodziców do łożenia na dzieci, uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku (czyli w sytuacji, w której nie może z własnych środków zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb).
NIe chcę być niegrzeczny, ale przy takim poziomie świadomości życiowo-prawnej, rekomendowałbym spotkanie z
  • Odpowiedz