Wpis z mikrobloga

hej, mirki pomocy.
Klasycznie po ostatniej aktualizacji windowsa 10 system się wysypał. Nie mam opcji odpalenia go. Zawiesza się i tyle. Chcę go sformatować ale wcześniej zgrać pliki z C:/ i wyskakuje mi taki błąd kiedy próbuję dostać się do niego przez linuxa mint. To samo dzieje się z dyskiem twardym jak i ssd na którym stoi system windows. Wiecie o co chodzi? Kiedy instalowałem linuxa na partycji obok windowsa nie było takiego problemu, miałem dostęp do tych dysków.

#windows10 #linux #linuxmint #kiciochpyta
Pobierz Sanderalek - hej, mirki pomocy. 
Klasycznie po ostatniej aktualizacji windowsa 10 sy...
źródło: comment_KNojj4YXMHYY9kRQXN92kkGW1iHeH77v.jpg
  • 20
@Sanderalek: krzesiwo napisał Ci, żebyś zamontował dysk w trybie do odczytu, bo system nie gwarantuje, że nic nie zepsuje, jeżeli odpalisz go normalnie. z tego co ty odpisałeś zrozumiałem, że nie zrozumiałeś krzesiwo, bo on założył, że umiesz w linuksy, a ty chyba nie umiesz.

no i zastanawiam sie, czy domyśliłeś się, że sudo mount -o ro /dev/sda1 /media/aleksander/Nowy znaczy "odpal konsolę i wtedy wpisz tam sudo mount -o ro /dev/sda1
@grzybosiur ok, dzięki ;) tak nie jestem specjalnie ogarnięty w temacie ;) i raczej dam za wygraną na kilka dni i kupię nowy dysk i wtedy do tego wrócę z waszymi cennymi dla mnie poradami :) dzięki jeszcze raz :) jak chcesz to Cię zawołam jak wrócę do grzebania przy tym ;)