Wpis z mikrobloga

@Bartoszyce: Właśnie teraz pisałem egzamin z programowania z C# na kartce (konkretne zadania to zapytania LINQ to SQL, jakieś interfejsy). I nie mam nic przeciwko takim egzaminom, wykładowca nie spina się o średniki i takie inne gówna, logika jest ważna. Mało tego, jak byłem na rozmowie na juniora to też pisałem na kartce kod, więc nie wiem z czym masz problem.
  • Odpowiedz
@szpongiel: studia nie są ukierunkowane, a mają dać wiedzę ogólną i podstawy. Ocena poprawności kodu jest jedną z podstawowych umiejętności, a gównoburza o to co roku rozpoczyna się od nowa wraz z kolejnym rocznikiem, który to przechodzi. Po czasie nie znam osoby, która dalej uważałaby to za niepotrzebne. I tak jak ktoś wyżej napisał - tu nie chodzi o czepianie się średników, a o zmuszenie do myślenia i w efekcie
  • Odpowiedz
@Czerwonykaktus no jestem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Znajomość kodu jest potrzebna ale pisanie bez IDE po tablicy czy na kartfe kodu jako ocena przydatności do pracy, w której takiej umiejętności się nie używa. Gdzie tu sens. mm
  • Odpowiedz
@szpongiel to nie jest ocena przydatności do pracy. Rozmawiamy o przedmiocie na studiach ogólnych, który zapewne na nazwę wstęp do programowania czy wstęp do algorytmiki. Jeśli ktoś nie jest w stanie go zaliczyć to znaczy, że się po prostu nie nadaje do pisania kodu. Co wcale nie oznacza, że w innych gałęziach informatyki się nie odnajdzie.
  • Odpowiedz