Wpis z mikrobloga

#laptopy

Kupię jakiegoś lapka do 800zł, który:

- jest cichy i nie nagrzewa się
- pójdzie na nim lol
- głównie do przeglądarki potrzebny i lola, okazyjnie stare gry typu gta sa, vice city etc.
  • 19
@sdekna: są dwie wersje, tylko z integrą intel HD4400 albo z dodatkową kartą GT730M od nVidii. Na jednym i na drugim powineineś odpalić lola i inne stare gry bez problemu.
@sdekna: za nieco więcej możesz dostać wersję z https://allegro.pl/lenovo-t440s-i5-4200u-8-128-ssd-kam-4g-w8-shoplet-i7411570857.html dotykowym ekranem (FHD IPS, wersje 1600x900 mają matrycę TN co daje znacznie gorsze kolory i kąty widzenia).

Wersja z aukcji wyżej ma też czytnik linii papilarnych + modem 4G. Dla mnie nie jest to istotne ale fajny bajer jeśli boisz się że ktoś by podpatrzył hasło w miejscu publicznym.

Jeśli nie chcesz dotykowego ekranu to weź wersję z takiej aukcji, gdzie masz
@sdekna: 1080p przy skalowaniu 125 albo 150% jest świetle przy multimediach i stronach internetowych (mam porównanie do mojego lenovo Y580 z gównianą matrycą 1366x768).

Wiadomo że w grach będzie mniejsza wydajność przez to, ale jak wspominałeś chcesz głównie grać w starsze gry, a tam powinna dać radę nawet zintegrowana grafa.
@sdekna: u mnie nie przekracza 80 stopni przy pełnym obciążeniu ale nie zmieniałem jeszcze pasty, dalej siedzi oryginalna. Mam kupioną jakiś czas temu thermal grizzly kryonaut, po zmianie pewnie będzie 70 albo mniej. Na moim Y580 urwało mi z 20 stopni.

Głośność - ciężko mi powiedzieć, bo to indywidualna sprawa. Pod obciążeniem słychać, ale przy firmie/necie nie daje za bardzo się we znaki.
@sdekna: jak dasz rozdzielczość mniejszą niż natywną to na pewno będzie gorzej wyglądać niż w oryginalnej rozdziałce, ale na mniejszym ekranie na pewno będzie to mniej dokuczliwe niż na jakimś monitorze >20 cali jak w stacjonarkach. Ciężko mi powiedzieć dokładnie, bo na laptopie nie gram.
@FLAC: a o co chodzi z ta podwojna bateria w tym lenovo? Bo nie podoba mi sie to, ze wystaje z obudowy, moge tylko wewnetrzna np. zamontowac? A i co do tej usterki z ramem to jak uszkodzi sie ram na plycie glownej to ten dolozny na slocie bedzie dzialal tak?
@sdekna: ten w slocie będzie działał, ale jeśli system będzie korzystał z tego uszkodzonego, to po prostu będą błędy, aż go nie naprawisz.

Z baterią to jest taka sprawa, że jedna jest wewnętrzna, druga normalna zewnętrzna. To jest coś co lenovo nazywa power bridge.
Jeśli korzystasz z laptopa i rozładuje się bateria wymienialna, to możesz ja wyjąć, włożyć nową załadowaną (jeśli masz dwie) bez wyłączania laptopa, bo będzie korzystał w tym
@sdekna: pytasz mnie jakbym tam pracował i wiedział xD

kupując używkę z góry musisz się liczyć z tym że nie będzie to nówka w stanie prosto z fabryki, jak taki chcesz to kupujesz po prostu nowy za większa sumę. Możesz trafić na sztukę z zajechaną baterią co wytrzyma te minimum ile tam niby piszą, a możesz trafić na model dobry gdzie będzie działa 4 godziny na jednym ładowaniu. To jest zwykła