Wpis z mikrobloga

Prawo jazdy mam od 8 lat i popieram likwidację jazdy po łuku czy ruszania ze wzniesienia.
W realnym życiu, nigdy nie używałem jazdy po łuku, a ruszam ze wzniesienia nietypowo: używam do tego mocy silnika, hamulca i sprzęgła, a ręczny trzymam tylko ręką awaryjnie. Wiem, że to niepoprawne, ale równie skuteczne. Na wzniesieniach nie parkuję, chociaż bez problemu bym tak ruszył. To zasada stworzona pod 70KM pierdziawkę, ale już 150KM+ benzyna nie zgaśnie. Dodatkowo nowe samochody mają automatyczny ręczny, nie ma bata by się stoczył.
Zamiast placu mogliby dać 100% miasto, teraz dopiero widzę ile osób jeździ przestraszonych, niezdecydowanych, z nerwowymi ruchami i gwałtownymi manewrami.

#motoryzacja #samochody
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FilipChG: myślałem, że tylko ja jestem "nienormalny", jeśli auto ma moc, czasu jest aż nadto po puszczeniu hamulca by nawet nie drgnął do tył
jeśli to jakieś słabe autko, trzeba troszkę się nagminastykować, ale nadal się da
  • Odpowiedz
@FilipChG: @zalogowany_jako: chociaż to może być powód, dlaczego z-------m sprzęgło w swojej maździe 3 ;) miała tylko 125k km, bardzo lubiłem "półsprzęgło" w różnych sytuacjach

co do jazdy po łuku to kolejne nieporozumienie naszego kraju, auto trzeba czuć, co sobie wyrabiasz po kilkudziesięciu godzinach jazdy - inne kraje już dawno ogarnęły zdawanie na swoich pojazdach
  • Odpowiedz
@turbogrosik: nigdy pod blok nie podjechales jakiś, gdzie jest ślepa uliczka i trzeba cofać po łuku? Serio?

Ja mam swój pomysł, mianowicie zamiast linii, przywiózł bym tam samochodu na plac takie które były oddane do zezłomowania i zaaranżował ten tunel, tak by auta wzdłuż staly. Tylko że gdyby zamiast linii były prawdziwe samochody, pewnie by zdawalnosc wzrosła, bo ludzie mieli by lepszy punkt odniesienia/widzenia "na łuk".

Ręczny w dobie hill
  • Odpowiedz
@turbogrosik: ależ pieprzysz... "zlikwidujta te manewry, bo ją już 8 lat jeżdżę - c-----o, ale skutecznie, bo mam odpowiednie auto i nie parkuję pod górkę". xD
Przecież taka jazda po łuku czy ruszanie z ręcznego perfekcyjnie się nadają do szybkiej weryfikacji kandydata. Nie umiesz wyczuć auta, nie potrafisz go opanować, to nie nadajesz się na kierowcę, dziękuję, następny.

A jak w czasie kursu marnujesz na takie banały znaczne ilości czasu,
  • Odpowiedz