Wpis z mikrobloga

@jaksa0: Nie KONTRApasy, tylko pasy, to po pierwsze. Po drugie, te pasy są donikąd, bo kończą się przy skrzyżowaniu z Reymonta, więc nic dziwnego, że nikt nimi nie chce jeździć. Przez całe lata tą alejką wolno było legalnie jeździć rowerem i nikomu to nie przeszkadzało.
Po trzecie, temu durniowi, który namalował ten obrazek, radziłbym, żeby raczej włożył tyle samo wysiłku w walke o to, żeby przywrócić wspomnianą możliwośc legalnego jezdżenia rowerem
@raj: ja ogólnie jestem zwolennikiem teorii że jak ktoś się boi ulicą (nie jeździ rowerem często) to jeśli chodnik jest pusty - niech jedzie. Są ulice na przedmieściach gdzie ruch aut jest niemały, chodniki raczej całkiem puste (okolice w Krakowie ulicy Fortecznej, Zawiłej, takie tam okolice mojego mieszkania więc te kojarzę).
Ale żeby nie było tak łatwo: jak idzie pieszy zwalniasz, odsuwasz się, jak jest wąsko to zatrzymujesz. Urywałbym jaja za
Po drugie, te pasy są donikąd, bo kończą się przy skrzyżowaniu z Reymonta


@raj: donikąd? Na skrzyżowaniu jest śluza rowerowa i możesz pojechać prosto Piastowską, gdzie możesz całkowicie legalnie pojechać, to nie jest autostrada. Możesz skręcić w prawo w Reymonta, gdzie jest dalszy ciąg dedykowanych pasów rowerowych, możesz skręcić w lewo w Buszka, ulicę dość wąską o spokojnym ruchu a będącą dalej skrótem do Armii krajowej. Czy aby na pewno masz
możesz pojechać prosto Piastowską, gdzie możesz całkowicie legalnie pojechać, to nie jest autostrada


@blebnik: Próbowałeś tamtędy kiedyś jechac w szczycie? Jest tam pełno samochodów i tylko jeden wąski pas ruchu. Bardzo niefajnie sie tamtędy jedzie. Niestety, mimo wszystko wolę tamtędy jechac chodnikiem.
Skręty w lewo i w prawo mnie nie interesują, bo akurat potrzebuję tamtedy jeździć wyłacznie na wprost :)

a "durniem" nazywasz Marcina Wójcika


to jest pomysł Marcina? To cos
Próbowałeś tamtędy kiedyś jechac w szczycie? Jest tam pełno samochodów i tylko jeden wąski pas ruchu.


@raj: nie dramatyzowałbym. Wszyscy stoją albo wolno jadą, nie jest jakoś szczególnie wąsko, same osobówki, można spokojnie wyprzedzać z lewej lub prawej.

Separacja jest najlepsza, ale obecnie najbliżej stanu idealnego to jednak korzystać z pasa dla rowerów. Wbrew pozorom chodzenie po tym chodniku jest dość popularne, szczegolnie wieczorami lub w weekendy.

https://mobile.twitter.com/oficerKRK/status/1004350124041166851
@ravpawlisz: Nie, zamienią to na C-13/C-16. Większość już zamienili.
Ale akurat przy tej alejce, o której mowa, nie da się postawić C-13/C-16, bo są pasy rowerowe. Takie oznakowanie nie jest dopuszczalne.