Wpis z mikrobloga

Panowie dwa pytanka.
Jak zwiększyć absolutyzm?
Jak to możliwe, że Anglia mając 60statkow - 40 light ship reszta transportowe wygrywa ze mną (190 statków hiszpańskich 50 warship 80 galley reszta tra sport. Nie ma żadnych idei wziętych morskich. Te jej narodowe aż takie mocne?
#eu4
  • 16
  • Odpowiedz
@yaszuRa: Angielskie statki rozpieprzają wszystko. Najczęściej biorą dobrych admirałów, mają idee boostujące flotę (zwłaszcza jako Wielka Brytania) i najczęściej jeszcze biorą doktrynę dającą bonus do walki na swoich wodach, przez co inwazja na wyspy jest bardzo trudna, wymaga wielkich nakładów i poświęcenia wielu ciężkich statków.
  • Odpowiedz
@yaszuRa: To komfortowo. Ja prawdopodobnie nie będę w stanie dokończyć WC Austrią właśnie przez angielską flotę. Choć też muszę przyznać, że na przełomie XVI i XVII w. grałem dość opieszale, ale wtedy jeszcze nie myślałem, że w ogóle będę podejmował próbę WC.
P.S to rób upgrady. W tym, że karaka przegrywa z theedeckerem, nie ma nic dziwnego.
  • Odpowiedz
@yaszuRa: generalnie jak odblokowujesz dip techem nowy rodzaj okrętów, to nie znaczy że cała twoja flota dostanie upgrade: tylko nowe statki będą produkowane jako tego najnowszego typu, stare musisz za złoto ulepszyć. Nowe okręty mają więcej wytrzymałości, więcej dział (więc lepiej niszczą wrogie okręty) więc różnica jednego "poziomu" okrętów (np. ty i wróg macie tyle samo heavy ships, ale wróg ma nowszą generację) może sporo namieszać.
Ponadto różnica w morale, UK
  • Odpowiedz
@yaszuRa: A jeszcze co do wzrostu absolutyzmu, jak jesteś na początku ery i masz wciąż 0 absolutyzmu oraz zafundujesz sobie dodatniego unresta to będzie szansa na pojawienie się buntowników zwiększających autonomię w prowincjach o twojej kulturze i kulturach akceptowanych. Akceptacja ich żądań oznacza wzrost autonomii, który możesz zmniejszyć ręcznie i absolutyzm rośnie aż miło. Możesz też wchłonąć dużego wasala lub państwo, z którym masz PU. Wchłonięte prowincje mają 75 autonomii, jest
  • Odpowiedz