Wpis z mikrobloga

Pytanie dot. ubezpieczenia OC - chcą mnie naciągnąć?

Opiszę zarys sytuacji:

"Dnia 03-04-18 zakupiłem pojazd, jak się dowiedziałem od sprzedających - bez aktualnego OC.

Poprzednie OC było zawarte na dzień 03-04-17 do 02-04-18 w MTU.

W dniu nabycia pojazdu tj. 03-04-18 zakupiłem OC w innej ubezpieczalni."

W tej chwili, poprzedni ubezpieczyciel żąda ode mnie zapłaty za odziedziczone OC - wymówiłem je jak dostałem pierwszy list z monitem dnia 09-05-18 - wtedy poznałem, kto był poprzednim ubezpieczycielem.

Czy nałożona na mnie opłata za te kilkanaście dni jest zasadna?

#oc #polisa #ubezpieczenia

Płacić im?

  • tak, ubezpieczyciel działa zgodnie z prawem. 28.6% (2)
  • nie - próba naciągnięcia. 71.4% (5)

Oddanych głosów: 7

  • 19
Sprzedająca poinformowała mnie, że OC jest nieaktualne.
MTU dowiedziało się o mojej osobie zapewne, przez wysłanie umowy KS przez sprzedającą.
Jestem pewien, że ona nie zapłaciła za nowe oc, była właścicielką auta od kilku lat.
@Jestem_Tutaj: Co jest wymogiem zawarcia nowej umowy ?
Oc pewnie wznowiło się automatycznie, zapewne dostała listy z propozycją opłaty polisy na następne 12miesięcy ale na 100% tego nie zrobiła, gdyż auto stało w garażu od 5miesięcy nieużywane i miało zostać zezłomowane.
@Jestem_Tutaj: Ta polisa została skrócona dzięki mojemu wymówieniu w maju - takie info też dostałem mailowo i telefonicznie od MTU - niestety naciskają, żeby płacić. Najpierw był list z info o zapłacie 900zł za 12miesięcy OC, następnie podliczyli mnie za te kilkanaście dni.
Wysłałem właśnie zapytanie do Rzecznika Finansowego z opisem tej sytuacji, zobaczymy jak oni podejdą do tematu.