Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, niedawno rozpoczęłam naukę programowania. Miałam kiedyś problemy z oczami, stawały się czerwone i piekły, pewnie z powodu alergii. Teraz też czasami to odczuwam, w dodatku mam lekką wadę wzroku (krótkowzroczność here) i na przestrzeni kilku miesięcy pojawił się u mnie światłowstręt, bez przeciwsłonecznych na dworze mrużę bardzo oczy. Czy da się jakoś to zatrzymać? Boję się, że praca z komputerem może źle wpłynąć na mój wzrok. Polecacie jakieś witaminy, krople, leki, może okulary ochronne?

Jeszcze jedno, jakich kolorów tła używacie podczas pracy? Próbowałam ostatnio przestawić się na czerń, ale problem jest tego typu, że nie wszystkie strony mają ciemne wersje i chyba przy takim przeskakiwaniu wzrok bardziej się męczy (mam fluxa, wtyczki do przeglądarki imo słabo działają). Zamieszczam ankietę.

#zdrowie #pytanie #ankieta może jeszcze #programowanie - nie obraźcie się, potrzebuję porad od doświadczonych

Przy pracy z komputerem...

  • białe tło, ciemne napisy 15.5% (18)
  • ciemne tło, jasne napisy 84.5% (98)

Oddanych głosów: 116

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@schantelle: na białym tle można mieć dużo mniejszą jasność ekranu, jest on wyraźniejszy w dzień, do tego strony internetowe, dokumentację itp są częściej na jasnym tle, więc mniej agresywnie zmienia się jaskrawość tła na które Twoje oko patrzy.

Mi osobiście oczy chyba najmniej się męczą na jasnym tle, niskim podświetleniu I agresywnie ustawionym fluxie, dodatkowo pomieszczenie w którym pracuję musi być dobrze oświetlone.

Ale chyba nie ma tutaj lepszej metody
  • Odpowiedz
  • 0
@schantelle idź do okulisty i jak będziesz kupować okulary to z filtrem niebieskiego światła. Niektórzy mówią że to ściema ale mi pomogło bo wcześniej każdego wieczora oczy mnie piekly i były czerwone a teraz jest spokoj
  • Odpowiedz
@schantelle:
dopasować jasność ekranu do jasności otoczenia, wieczorem lampka przy monitorze, zwiększyć częstotliwość odświeżania obrazu, w ciągu dnia unikać braku światła (lepiej sztuczne światło niż brak światła), zainstalować aplikacje flux, zobaczyć jakie są optymalne wartości jasności i kontrastu dla konkretnego monitora, używać kropli do oczu ze świetlikiem lub zwykłych nawilżających, usunąc refleksy świetle z monitora, wyczyścić ekran, ćwiczyć wzrok np patrząc co 20 minut przez 20 sekund na przedmiot oddalony
  • Odpowiedz
@GotoFinal: dzięki za link. Czuję, że w moim przypadku nie robi to jakiejś wielkiej różnicy jeżeli chodzi o czytelność. Nie no, jasne, ankieta jest przeprowadzana raczej w celach statystycznych :D
  • Odpowiedz
@GotoFinal: taka sama wada i u mnie, piąteczka :D jednak okularów na co dzień nie noszę, bo gdy zdejmę widzę gorzej niż przed założeniem, w sumie nie wiem czy dobrze robię. Myślałam kiedyś, że tło to kwestia przyzwyczajenia, dzisiaj testuję czarne, póki co na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz