Wpis z mikrobloga

@Lizus_Chytrus: ja jak usłyszałem jej growl na tym kawałku to aż sam się zacząłem uczyć growlować. I się nauczyłem ale do jej poziomu mi i tak brakuje dużo :D Tatiana zdecydowanie jest jedną z moich ulubionych wokalistek/wokalistów, ma zajebiście duże możliwości. I na żywo brzmi tak samo z tego co widze na nagraniach a nawet się nie rozgrzewa przed koncertami, to jest kosmos ;p
@Lizus_Chytrus: niezbyt. Trochę naturalny głos chyba wpływa na barwę growlu. Generalnie to nie jestem ekspertem ale jak masz mocne mięśnie brzucha to chyba growl będzie mocniejszy (jak growlujesz i chcesz dodać mocy to nie napinasz niczego w gardle tylko spinasz mięśnie brzucha. w gardle nic nawet nie czujesz, zero presji).

Zauwazylem też że im bardziej masywny gość tym niższy i bardziej "brutalny" growl - porównajmy np. Corpsegrindera do Randy'ego Blythe'a. Ale
@Lizus_Chytrus Nie, nie troluje, brak tu zupełny Opethowej kompozycji, wyciszeń, pasujących idealnie solówek. Ogólnie w Opethcie wszystko do siebie pasuje, tutaj postawiono na techniczne granie, kompozycja jest zupełnie inna, brutalna i schematyczna. Przypominając np. trochę Animals as Leaders.

Mowa oczywiście o Opethcie do Ghost Reveries. Bo po tej płycie to tylko równia pochyła :)
@NajwyzszaFormaSztuki: nie twierdzę że to jest identyczne jak Opeth pod względem dopracowania. Podoba mi się jej growlowy wokal (kolczyk w nosie też) który przypomina mi Akerfeldta i słyszę motywy/motywiki, które dla mnie są bardzo charakterystyczne np 3:18-3:30 albo 4:30+.

Sam Opeth uwielbiam za Deliverence i BlackwaterPark i też słuchałem do Ghosta. Przyznam że nie wiedziałem że to była taka zorganizowana akcja redystrybucji fanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lizus_Chytrus Z tymi growlami to też byłbym oszczędny. Mikael zawsze brzmiał świetnie, na żywo również. Ale często też na koncerach nie dawał rady wyciągać długich growli (np. Master na Lamentations). Cóż, warunki na koncercie są inne niż w studio a machanie głową swoje kosztuje :) Ta laska (wydaje mi się) jest mocno podciągnięta na kompie. Na żywo śmiem twierdzić że leci z playbacku :)

A co do redystrybucji fanów no to cóż...
@Lizus_Chytrus: BTW, ktokolwiek "to" usłyszy pierwszy raz jest zajebiście zaskoczony [na plus oczywiście] Czy to są kobity po 50tce, czy kumpel niezwiązany z tematem metal, ludzie są zaskoczeni, i to się może im spodobać. Naprawdę! ten utwór ma to "coś" ( ͡° ͜ʖ ͡°)