Wpis z mikrobloga

Mircy, czy #bitbay to #scam? #kryptowaluty

Założyłem tam konto z tydzień temu. Zweryfikowałem konto prawdziwymi danymi. Wpłaciłem kasę, kupiłem #bitcoin i zleciłem przesłanie dalej (status: ZAKOŃCZONO). Minął dzień, minął drugi środków u odbiorcy nie widać. Napisałem w końcu do supportu, który w odpowiedzi pisze w stylu "Twoje konto ma podejrzane ruchy i je zablokowaliśmy. Wyślij selfie z dokumentem tożsamości". No super - zablokowaliście konto i nawet o tym nie poinformowaliście? Nie podoba mi się to, ale dobrze , zrobiłem zdjęcie i wysłałem (nie photoshopa jak w niedawnej aferze, tylko prawdziwe foto z prawdziwym dokumentem). Dzień, drugi, dziś mija kolejny kiedy kasa jest zablokowana (konto działa normalnie i po niczym w panelu użytkownika nie da się stwierdzić, że coś jest nie tak). Czat mnie zlewa "nic nie wiedzą proszę czekać na odpowiedź działu bezpieczeństwa". Dział bezpieczeństwa na maile z których prosili o fotki nie odpisuje. Obawiam się, że zostałem przez nich okradziony.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem?

Wołam @Bitbay, chociaż patrząc na ich support pewnie też napiszą, żeby czekać albo skontatkować się z supportem.
  • 23
@m4bajonet: ile to trwało w Twoim przypadku?
@wooojtassss: spekuluję: wystarczy, że zatrzymają jedną na 500 transakcji - większość userów uzna, że jest ok, oni dorobią a paru oszukanych nie będzie miało siły przebicia.
@wjtk: najpierw musialem sie dowiedziec i dac potwierdzenie tego ze bank odeslal spowrotem tego samego dnia kase co chcialem miec na rachunku, i dac potwierdzenie na ten zwrotny przelew z mojego banku
potem dopiero moglem sie doprosic o te korekte ze strony bitbeja

u ciebie to jest 100% ich wina no i jak zweryfikuja ci konto to oddadza wiec luz musisz czekac
@wjtk: Zapewniamy Cię, że w żaden sposób nie zostałeś przez nas okradziony. Procedura ta podyktowana jest względami bezpieczeństwa Twoich środków. Prosimy o podanie Twojego numeru zgłoszenia (numer ticketu), zbadamy w czym problem najszybciej jak to możliwe.
@Bitbay, nadal czekam na odpowiedź. ps. Czy weryfikacja selfie z dokumentem, który jest już wcześniej zweryfikowany faktycznie musi trwać kilka dni?
@wjtk: o qrde, coraz więcej tych wpadek ma bitbay...
@bitbay: jak mam u Was środki w krypto to lepiej przelać krypto gdzieś indziej czy fiat? pytam bo nie chcę podzielić losu mirków ;/
@wjtk: no to grubo, ponad pół roku bez wypłaty środków. Trochę długo trwa weryfikacja danych tożsamości XD
Ciekawy sposób na okradanie, pewnie #!$%@? Twój hajs na inwestycję w dascoin