Wpis z mikrobloga

Cześć!
Dzisiaj szlak trudny, gwarantujący nie tylko przypływ adrenaliny, ale przede wszystkim sporo frajdy. I mówi to ktoś, kto panicznie bał się ruszyć do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem jest długi, wymagający kondycyjnie, ale przede wszystkim mocno eksponowany (czyt. jest przepaść) i niemal pozbawiony sztucznych ułatwień. Mimo wszystko gorąco polecam zwłaszcza tym, którzy mają już nieco tatrzańskiego doświadczenia. A morał taki, że czasami strach ma wielkie oczy :)

Link do znaleziska tutaj:
https://www.wykop.pl/link/4372935/mieguszowiecka-przelecz-pod-chlopkiem-strach-ma-moje-oczy/

Z góry dziękuję wszystkim wykopującym :)

Wołam osoby, które wyraziły na to chęć. Jeżeli masz ochotę się dopisać, możesz dać znać na PW lub zrobić to w komentarzu.

#gory #podroze #podrozujzwykopem #zainteresowania #turystyka #tatry #gorydlazielonek
Z.....u - Cześć!
Dzisiaj szlak trudny, gwarantujący nie tylko przypływ adrenaliny, a...

źródło: comment_kmtDr1P05aVDABXbYlLaMtq2RPghU779.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@booolooo: Ja mam od 3-4h, w zależności jak droga. Też sporo, ale weekendy da się już obskoczyć. Teraz czekam, aż się pogoda trochę ogarnie, bo w taki burzowy okres, to wolę siedzieć w domu.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: No ja właśnie na początku się zastanawiałem, czy takie szlaki są faktycznie dla mnie. Najłatwiej TAK, ale moim zdaniem nieco nudno. TAK będzie zdecydowanie lepiej. Jeżeli wszedłeś na Rysy, to przez Krzyżne spokojnie przejdziesz. Niebieski przez Świstówkę jest przyjemny i całkiem widokowy.
  • Odpowiedz
@kajtek14102: Ja mam trochę szczęście, bo w Tatrach nie czuję lęku wysokości. Wystarczy mnie jednak zabrać na wieżę widokową...i wtedy się dzieje ( ͡º ͜ʖ͡º) Czyli Zachodnie schodzone? W Wysokich może spróbuj ze Szpiglasowym Wierchem? Znad Morskiego Oka to do przełęczy raczej deptak, a jak się będziesz niepewnie czuł, to możesz zawrócić.
  • Odpowiedz
@ZielonyZwyboru: byłem na szpiglasowej przełęczy ostatniej majówki. Od MO do 5s. Wrażeń zdecydowanie mi starczyło, aczkolwiek było jeszcze bardzo dużo śniegu (od piątki cała droga w głębokim śniegu). Nie wiem tylko czy bardziej mi to utrudniało czy ułatwiało skracając perspektywe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety to nie jest tylko kwestia paniki bo nad tą dobrze panuje, ale najzwyczajniej w świecie odcina mi zasilanie. Strasznie to frustrujące
  • Odpowiedz
@ZielonyZwyboru:
Mam dość podobnie, lęk wysokości mam wyraźnie wyższy na obiektach stworzonych przez człowieka niż w górach. Choc ten szlak to zapewne byłoby za dużo - znam swoje ograniczenia i nie pcham się zbytnio w Tatry :P
  • Odpowiedz