Wpis z mikrobloga

Po 3 latach zabawy z krypto stwierdzam: panie, c---a to warte ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zarobiłem w c--j, straciłem w c--j i jestem na mniej więcej 0 w tym momencie. Straciłem dużo czasu, kiedyś nawet zajmowałem się kopaniem i budowałem swoje koparki na USB, miałem 24 huby po 8 koparek na USB (łącznie 192 koparek), wszystko pięknie k---a zbudowane mrugało i kopało jeszcze na polmine. Z koparkami wyszedłem na zero, wg. starej zasady - trzeba było lepiej kupić BTC, niż koparki. Na samym inwestowaniu BTC zarobiłem bardzo dużo, ale teraz wszystko straciłem i jestem na zero. BTC - fajna zabawa, straciłem na nią kilka miesięcy (ciągłego) życia.
#bitcoin
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niech_ktos: widać, że nigdy nie wszedłeś w krypto, albo inwestowałeś małe kwoty przy których nie ma emocji, teraz każdy mądry, ja już tylko HODL, ale trenowanie nerwów, aby mieć to w dupie zajęło mi 3 lata przy dużych kwotach...
  • Odpowiedz
@m00n: @SebastianSynJanuszaIGrazyny: @pawlo74: @zbinior: Bear zbiera żniwo. Sam znam kilka przypadków ludzi którzy zarobili sporo w bull markecie a potem jak przyszedl bear praktycznie zerowali się na szitach lub bitmexie.

Ochrona kapitalu (czyli trzymanie wiekszosci kapitalu w pewniejszych aktywach jak np BTC) na tak ryzykownym rynku jak krypto to podstawa, inaczej jak przyjdzie bear czyscisz sie bardzo szybko :) Holderzy BTC tez troche dostali
  • Odpowiedz
@SebastianSynJanuszaIGrazyny: samospełniająca się przepowiednia. Zdziwię Cię ale ja nie chcę takiej ceny tak szybko i mam nadzieję, że myli się. Ciągle zarabiam i nie wybieram się jeszcze na emeryturę, więc chcę kupić jak najwięcej. Problem w tym, że tacy ludzie jak Tim otoczeni są armią analityków rynkowych, którzy mogli zrobić mu tą analizę. Kiedy w 2014 roku mówił o $10K nawet ja go wyśmiewałem, teraz nie zamierzam zlekceważyć tego co
  • Odpowiedz
@pawlo74: wiesz, to mogła być dobra taktyka. Jako człowiek/organizacja z takim zapleczem "rzucili" hasło 10k$ i ta przepowiednia się spełniła. Jeśli by się nie spełniła to trudno, mają wiele źródeł przychodów i wiele rynków. Jednak rzucone hasło okazało się prawdą, a oni sami stali się BOGAMI. Teraz już bez ceregieli rzucili hasło 250k, kupiwszy wcześniej sporo BTC i czekają do 2022 na swoje żniwa. Skoro są BOGAMI to trzeba ich
  • Odpowiedz
@SebastianSynJanuszaIGrazyny: nie przeceniaj wpływu jednego człowieka na rynek. Zakładasz z góry, że każdy bitcoinowiec to idiota? Stało się co powinno się stać. Zrób swoje obliczenia a wtedy nie będziesz dziwić się takiej śmiesznej cenie jak $20K. Potencjał jest ogromny wręcz niewyobrażalny. Będzie tylko 21 milionów BTC, gdyby tylko każdy Polak chciał mieć jednego to już zabrakło by a gdzie reszta świata? Znam z tego tylko tagu takich co mają setki
  • Odpowiedz
@pawlo74: No widzisz, minęło już parę lat od kiedy powstał BTC, pewnego czasu było na niego wielkie boom. I co? Na ziemi mamy ~7,400,000,000 ludzi. Bitcoinów jest teraz około 17,000,000. Można więc głupio założyć, że BTC ma obecnie 0,002% ludzkości (po jednym). Prawda jednak taka, że ta liczba jest raczej 100x mniejsza i BTC ma pewno 0,0002% ludności ziemi. Pomimo wielkiego boom i tego co się działo w zeszłym roku
  • Odpowiedz
@SebastianSynJanuszaIGrazyny: jasne, możesz sobie tak mówić jednak ja siedzę w tym wystarczająco długo, żeby wiedzieć, że to my sami pompujemy cenę i napompujemy ją nawet bez napływu nowych i tego się boję bo każda kolejna bańka przyciągnie więcej i więcej chciwych ludzi a wtedy nawet przez rok nie zarobię na jednego bitcoina to jest czego boję się a Ty możesz bać się, że cena spadnie. To tylko my a gdzie
p.....4 - @SebastianSynJanuszaIGrazyny: jasne, możesz sobie tak mówić jednak ja siedz...
  • Odpowiedz
@pawlo74: To jak długo byś chciał tego Bitcoina kupować, przez 20 lat? Jeśli cena rzeczywiście spadnie do 1000$ a potem urośnie ponad 250 razy to za kilka lat wielu bedzie mogło przejść na emeryturę. Ja bardzo ostrożnie szacuję 80 000$ jako następny szczyt. Chyba, że lighting network okaże się sukcesem i Bitcoin będzie skalowalny wtedy nie ma górnej granicy.
  • Odpowiedz
@Manah: jeszcze przynajmniej przez 4 lata bardzo intensywnie all in. Zresztą później też przez cały czas będę kupować. Nie będzie lepszego pieniądza w przyszłości, więc tylko w tym będę trzymać swój majątek. Zależy mi aby jak najniższa cena utrzymała się przynajmniej przez te 4 lata. Zresztą cena i tak nie ma dla mnie znaczenia, trzeba będzie to będę płacić $250K. LN działa coraz lepiej moje obawy były na wyrost już
  • Odpowiedz