Wpis z mikrobloga

Tracę wiarę w ludzi. Do nowej księgowej przyszedł fałszywy mail z Portugalii od nieznanej firmy, z niby fakturą w załączniku (w formacie .jar). Księgowa próbuję otworzyć plik i narzeka, że jak ona ma pracować na takim komputerze, co jej nawet załączników nie ładuje. Jako dobry kolega rzuciłem na to okiem. No wiadomo, że wirus. Wytłumaczyłem co i jak, zrobiłem screena tego maila (chowając wszystkie informacje o nowej koleżance) i wrzuciłem na Wykop, pytając ironicznie Mirków o zdanie - czy ta Pani będzie dobrym pracownikiem?

I co się stało? Rzuciły się na mnie wykopki, pisząc, że jak tak można, ta osoba straci przeze mnie pracę, upubliczniłem jej dane osobowe. Tłumaczę, że to przecież kurła fałszywy mail nieistniejącej firmy z wirusem w załączniku i nie ma na nim nic odnośnie naszej pracownicy, widoczne dane to imię, nazwisko i telefon zmyślonej postaci wysyłającej wirusa. No ale nic... Biedna kobieta, zniszczyłem jej życie. Na szczęście zdążyłem usunąć tamten wpis i wrzucam jeszcze raz, tym razem z zamazanym imieniem i nazwiskiem oraz fikcyjnym numerem telefonu xD Mam nadzieję, że Wykopki nie zdążyły anonimów do GIODO wysłać bo wstyd byłoby tłumaczyć, że to nieistniejąca osoba xD

Także Kochani, zapamiętajcie: nie otwieramy takich załączników!!!

Pozdrowienia dla osób, które na mnie naskoczyły: @apopleksja @solo_ta @czuly_pstrong @jet

#bezpieczenstwo #informatyka #internet #korposwiat
Pobierz mateoaka - Tracę wiarę w ludzi. Do nowej księgowej przyszedł fałszywy mail z Portugal...
źródło: comment_EkfdZK31Pam12PFnDZkoKH06YvCZZS2b.jpg
  • 20
Tłumaczę, że to przecież kurła fałszywy mail nieistniejącej firmy


@mateoaka: gdybys tak napisał to nikt by nie naskoczył. Ale nie napisałeś. Za to napisałeś, że masz księgową i wrzuciłęś screen maila podpisanego "księgowa" - wniosek był oczywisty, że to jest mail od Twojej księgowej. Skąd mam wiedziec jak się nazywa Twoja księgowa?
Sorki ale dałeś niejasny opis a teraz #gorzkiezale
@solo_ta: Napisałem wyraźnie, że taki mail dostała księgowa i próbuje otworzyć załącznik. Więc raczej oczywistym było, że to nie był mail napisany przez nią. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bi-tek: ale, że kto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Napisałem wyraźnie, że taki mail dostała księgowa


@mateoaka: sorki ale nie napisałeś i stąd nieporozumienie. Wiesz ironia fajna sprawa le nie działa w tekście bo nie widać intonacji ani mimiki. Cos co natychmiast jest zrozumiałe w mowie potocznej w tekście nie działa. Dlatego każde korpo w polityce i netykiecie przestrzega przed używaniem tego.
Nie zacietrzewiam się tylko wyjasniam dlaczego tak a nie inaczej zrozumiałem Twoj wpis.
Pozdrawiam

@bi-tek - takie tepę
sorki ale nie napisałeś i stąd nieporozumienie. Wiesz ironia fajna sprawa le nie działa w tekście bo nie widać intonacji ani mimiki. Cos co natychmiast jest zrozumiałe w mowie potocznej w tekście nie działa.


@solo_ta: Ok Mirku, następnym razem będę mieć to na uwadze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zolwixx: ależ ja do Mirka @meteoaka nic nie mam i szanuję.
W sumie nawet winien jestem przeprosiny za niesłuszne posadzenie o lekkomyślnośc we wrzucaniu treści, co nieniejszym czynię. Rozmawiamy sobie kulturalnie i takich Mirków to ja szanuję.
W odróżnieniu od niektórych dzbanów których wrzucam natychmiast na czarną. Ten, o którym mowa wie. Chociaż nie jestem pewien czy ogarnia cokolwiek prócz wyzwisk.
ależ ja do Mirka @meteoaka nic nie mam i szanuję.

W sumie nawet winien jestem przeprosiny za niesłuszne posadzenie o lekkomyślnośc we wrzucaniu treści, co nieniejszym czynię. Rozmawiamy sobie kulturalnie i takich Mirków to ja szanuję.


@solo_ta: Dzięki i wzajemnie, miło czytać takie słowa, szkoda, że w internecie rzadko kiedy tak się rozmawia. No ale nic, dzisiaj dobry dzień, można w spokoju czekać na mecz ( ͡° ͜ʖ ͡
@mateoaka nie było napisane w poprzednim wpisie że dane są zmyslone, nikt nie będzie się bawił w strażnika internetu i sprawdzał czy w screenie który zamieściłes dane są prawdziwe. Szczerze mówiąc to nawet nie czytałam twojego wpisu #!$%@? się o tak i dalej będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)