Wpis z mikrobloga

Mieszkam od kliku lat na wsi, takiej podmiejskiej. Cicho, zielono, spokojnie, do centrum miasta 10km.
Mamy tu straż ochotniczą. Na prawdę z prawdziwego zdarzenia, pożar, wypadek, wichura, śnieżyca, ulewa itp, chłopcy są zawsze pierwsi, świątek, noc czy niedziela. Dostają sygnał i nim nadjedzie policja czy ZSP, oni już działają.
Organizują festyny dla mieszkańców, zabawy, imprezy dla dzieci w tutejszej szkole. Zawsze na imprezie biała koszula, szacunek dla munduru i nigdy nie widziałem żadnego z nich wśród ludzi, na najmniejszej bani. Kończą festyn, siadają razem i dopiero coś tam piją. Zuch chłopaki z szacunkiem ludzi tych okolic.

Mamy tu też w dupę, ale to na prawdę w dupę bogatego gościa. Właściela sporej fabryki, w sporym mieście. Żeby się nie rozpisywać to chętnie wkleiłbym wam zdjęcie z google, ale każdy z okolicy się polapie, więc lepiej nie. W każdym razie dom prawie w calosci i pod ziemią, 2 hektary ogrodu zaprojektowanego i utrzymywanego jak u jakiegoś macharadzy. Domek dla gości, służby ch.je m.je i węże.
Miłośnik s klasy, żona milosniczka X6, po dwa z każdego mają na pewno nie wiem jak dalej.

Więc mamy bogacza i mamy OSP. OSP ma 39 letniego stara, który pomału się kończy. Mimo, że chłopcy dmuchają i chuchają, to zużycia nie oszukasz. Mus jest na nowe, nie było rady. Zalatwili dotację w gminie, w powiecie, pozyskali sponsorów, ale wciąż brakowało.
Nie chcieli, lecz w końcu poprosili o pomoc mieszkańców. Roznieśli ulotki kiedy będą chodzić itp. I proszą, kto ile może, jeśli może.
I wiecie, że każdy, nawet biedni samotni emeryci dali 20-50zl, tak to 100-150 zł, co lepsi nawet 500. Dał dosłownie każdy (wioska 1200 ludzi) oprócz tego #!$%@?, zlamasa bogacza. Bo co?
Bo powiedział, że cytat. by dał, ale też zbiera na nowe auto, hue hue hue.... Ja prd.. Jestem w szoku.
Jasne wolna wola, ale na Boga, dla mnie byłoby wyróżnieniem, że mogę dać jakaś kasę, i tak prosto zapracowac na szacunek i pamięć, to musi być strasznie mile być sobie wiejskim filantropem, i wogóle, ale widac #!$%@? plebsowi w zad... jak jestem za 4m plotem

W tym kraju zawsze będzie jak w chlewie, bo sami ten chlew z zapałem #!$%@? i coraz wyżej i wyżej.

Nie mogę, idę do lasu rozchodzic...

#podludzie #truestory #polak
  • 62
  • Odpowiedz