Wpis z mikrobloga

Mirabelki, mogłybyście pomóc? :)
Mam 25 lat i postanowiłam że w końcu zajmę się pielęgnacją skóry mojej twarzy, z racji tego że do tej pory ograniczała się ona jedynie do obmycia wodą podczas wieczornej kąpieli. Natrafiłam na mnóstwo artykułów na temat koreańskiej pielęgnacji i postanowiłam że spróbuję w ten sposób zadbać o cerę. Kupiłam kosmetyki z firmy ziaja, orientana, ale nie mogłam się nie skusić także na koreańskie, tak bardzo polecane i wychwalane. Zdecydowałam się więc na początek na popularną markę it's skin i zakupiłam dwa kosmetyki: krem do twarzy oraz esencję [na zdjęciu].
W miarę jednak doczytywania się na temat tych kosmetyków dowiadywałam się że zawierają niezbyt korzystne składniki dla skóry twarzy. Stąd teraz pytanie - czy któraś z Was korzystała z tych kosmetyków? Jakie widzicie efekty? Dodam, że po użyciu esencji czasami skóra piecze, zastanawiam się nad jej odstawieniem.
Czy któraś z Was może stosuje koreańską pielęgnacje? Jeśli tak, to jakich kosmetyków używacie? Jakie polecacie kosmetyki dla pielęgnacji twarzy +20?
Dziękuję pięknie za pomoc i za wszystkie odpowiedzi :)
#kosmetyki #rozowepaski #pielegnacja
MalkaKafka - Mirabelki, mogłybyście pomóc? :) 
Mam 25 lat i postanowiłam że w końcu ...

źródło: comment_J2SkzlpDStz19HUsmRxkGD26WxVLgUl1.jpg

Pobierz
  • 12
@MalkaKafka: Kiedyś byłam fanką, teraz już prawie w ogóle nie używam ze względu na oszczędności. Wszystkie popularne substancje typu śluz ślimaka możemy znaleźć w tańszych, lokalnych kosmetykach. Od czasu do czasu używam koreańskich filtrów przeciwsłonecznych, bo mają bardzo wygodną konsystencję.
@MalkaKafka: ja mam świra na punkcie składów ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na ten formaldehyd to jestem wyczulona jak pies policyjny na maryhunanen.
Z koreańskiej pielęgnacji zaczerpnęłam trochę, np. oczyszczanie kilku etapowe oraz warstwowe nakładanie produktów (nawilżanie, nawilżanie, emolient), ale nie trzymam się tego tak mocno. No i pamiętaj, że wbrew pozorom takie serum to skoncentrowane produkty są i nie powinno się ich stosować codziennie
@MalkaKafka: baardzo różnie, ogólnie lubię Vianek, ale wiele ludzi skarży się, że kremy zapychają (mają olej sojowy w składzie to może być) ja używam ich żeli do mycia twarzy głównie, lubię też z tanich to fitokosmetik rosyjskie (kremy Aqua są bardzo fajne albo odmładzający z hialuronem), używam dużo aloesu z equilibra bo uważam, że składowo jest jednym z lepszych w tej cenie i raz na jakiś czas Wibo unicorn tears, bo
@MalkaKafka: Moda na koreańską pielęgnację to dobrze poprowadzony marketing, tak samo z ich turystyką medycyny estetycznej. Ceny z kosmosu. Jeśli chcesz coś niekoniecznie z najniższej pójki to rozważ np. Idealist od Estee Lauder. Genialnie zmniejsza pory, nie pozostawia tłustego filmu, czy na zmarszczki działa to nie wiem, bo nie mam, ale pory skutecznie mi zmniejszył. ()