Wpis z mikrobloga

Jedna z polskich uczelni technicznych kilka minut temu:
Nie działa rzutnik. Prowadzący zajęcia z poziomem umiejętności jego obsługi odwrotnie proporcjonalnym do stopnia naukowego woła adminów. Przychodzi dwóch Januszy, biorą się do pracy. Instalują Adobe Readera xD Kiedy pasty się spełniają xD
#studia #adobe #reader #pasta
  • 23
  • Odpowiedz
@MrWhiteVolf: ja jak pracowałem na uczelni, to miałem podobną jazdę. Przychodzę do pracy, witam się i mi mówią, idź do sali, bo profesor ma tam jakieś problemy z laptopem. No to idę, pytam co się stało, a on, że laptop nie czyta USB. Wziął już drugiego laptopa, bo w pierwszym też nie działało, no to sprawdzam co tam z pendrivem, a pendrive jest włożony do portu LAN (RJ-45).
  • Odpowiedz
@MrWhiteVolf: też uczelnia techniczna, mało tego kierunek informatyka-automatyka i każde zajęcia z podłączaniem rzutnika to spojrzenie w stronę studentów i "ktoś z państwa potrafi to podłączyć?"
  • Odpowiedz
Nie wyszły i nie zapowiada się na to, żeby w najbliższym czasie miały


@MrWhiteVolf: swoją drogą - jak oni niby zainstalowali Adobe na rzutniku? Przecież to tylko kabel i żarówka, ewentualnie bezpiecznik? XD
  • Odpowiedz
@MrWhiteVolf: ostatnio prowadziłem wykłady na uczelni i zapomniałem przejściówki do maka.
1. Doktorowi, który był na wykładzie udało się znaleźć przejściówkę hdmi na VGA, oczywiście nie działa, bo to jakaś przejściówka za 5zł
2. Pożyczam laptopa od studenta, przejściówka nadal nie działa
3. Pożyczam drugiego laptopa, przejściówka działa, ale połowa ekranu jest niewidoczna, bo rzutnik 4:3, a laptop 16:9, a windows z jakiegoś powodu nie ogarnia takiej sytuacji
4. Udało się znaleźć przejściówkę do maka, niestety zamiast thunderbolt <> VGA, jest to usbc<>vga, a ja mam maka 2015, bez usbc
5. Pożyczam trzeciego, starego laptopa z VGA, w końcu działa, 30min wykładu
  • Odpowiedz
@antkowa: trochę nie rozumiem tego zdziwienia, że na uczelni technicznej prowadzący nie potrafi obsługiwać rzutnika. Duża część z nich zajmuje się mocno teoretycznymi rzeczami i w sumie pewnie gdyby się uparli to mogliby nie widzieć komputera na oczy przez całe swoje zawodowe życie. Druga część prowadzących zajmuje się swoją wąska specjalizacją i nie dają #!$%@? o kabelki i o to gdzie który podłączyć. To powinna robić obsługa techniczna uczelni czyli
  • Odpowiedz