Wpis z mikrobloga

Ostatnio byłem w jednej z lepszych restauracji w moim mieście i poprosiłem o czerwone wytrawne wino z LODEM. Barman na mnie spojrzał i z takim prawdziwym zaskoczeniem zapytał tylko: "serio?"
Co jest dziwnego w winie z lodem? Dodam, że był to dosyć gorący dzień a wino miało temperaturę pokojową (temperatura klimatyzowanego pomieszczenia czyli pewnie ok. 22 C). Czy moja prośba o wino z lodem złamała jakąś zasadę savoir vivre?
Zdarza wam się pić/zamawiać wino z lodem?
#aankieta #alkohol #wino #wina #restauracja #bar #pijzwykopem
zloty_wkret - Ostatnio byłem w jednej z lepszych restauracji w moim mieście i poprosi...

źródło: comment_0a1J8wKg52dbT5doMasQyvThfKxOl3NL.jpg

Pobierz

Zdarza wam się pić/zamawiać wino z lodem?

  • tak 16.4% (9)
  • nie 60.0% (33)
  • sprawdzam wyniki 23.6% (13)

Oddanych głosów: 55

  • 6
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Teraz już wiem kto zamawia w samolocie do Nowego Jorku "Whisky on the rocks" bez lodu. :-) A tak poważnie, to nikomu nic do tego - masz ochotę to mieszaj piwo z winem i zagryzaj jałowcową. Zapłaciłeś - masz prawo zjeść i wypić to, na co masz ochotę.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Są napoje bazujące na czerwonym winie, które jak najbardziej podaje się z lodem (np. hiszpańska Sangria). Ale samo rozwodnione, wytrawne czerwone wino z kostkami lodu brzmi jak straszna herezja.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: jeżeli weźmiesz zasady smakowania wina to popełniasz błąd, jeżeli chcesz przyeksperymentować to nie. Generalnie na bankiecie przy pierwszym kieliszku wyglądałbyś na dziwaka, przy 10 wszyscy ładowali by lód do lampek xD
Ps. @pavulon78 słusznie zwrócił uwagę na różnie rozumienie temperatury pokojowej, a jak podają to od 15 do 25 - czyli rozrzut może być spory xD. Ale sporo winiarni podaje na etykiecie w jakiej temperaturze serwować ten zacny trunek.
  • Odpowiedz