Wpis z mikrobloga

Falloutowe Mirki, powiedzcie mi, co robię nie tak? Zainstalowałem sobie Fallouta 2 (wersja z GOGa), zainstalowałem (pierwszy raz w życiu) Restoration Project. Zrobiłem postać ze statami które sobie wypracowałem już lata temu i zawsze było gut gut: ST 5, PE 8, EN 4, CH 4, IN 9, AG 9, LK 7, do tego perki: Gifted oraz Finesse, specki Small Guns, Lockpicking, Speech.

Grając taką postacią nie miałem problemów w F2 na początku. Świątynię przechodziłem jak burza, albo i dwie burze na raz. A z Restorationem żeby trafić mrówkę i nie zostać trafionym to muszę 5-7 tur robić tak: uderzam, uciekam, czekam aż mrówa albo skorpion podejdzie, uderzam raz, uciekam, i tak w kółko. Szansa na trafienie? 29-30%. Czy Restoration Project jakoś znacząco podnosi poziom trudności? Czy ja zrobiłem coś mocno nie tak?

#gry #fallout #fallout2
  • 10
@dziki: już dawno grałem, ale z togo co pamiętam, to nie zmienia on nic w samej mechanice gry (w przeciwieństwie do np. Resurrection): http://falloutmods.wikia.com/wiki/Killap's_Fallout_2_Restoration_Project

Możliwe, że masz niskie unarmed/melee lub próbujesz zamiast walić z piąchy walić kopniakiem, przez co trudniej trafić. Zmieniało się prawym przyciskiem myszy albo innym slotem na broń.

Postać jest ok, jakby co biegnij do wyjścia i załatw tylko to, co trzeba, a kolesia przegadaj. Możliwe, że masz
@dziki: Na początku Restoration Project ZAWSZE będziesz miał kichę z celnością. Ba, nawet jak dobijesz np. broń palną do 101%, to w wielu przypadkach a szczególnie w nocy masz małe szanse trafienia. Ratunkiem jest wtedy broń o wysokim współczynniku odległości. Co do walki wręcz, musisz się namęczyć by dobić do 100%, ale jednak szansa trafienia jest bardzo duża.
@dziki: Źle pamiętasz. Z takimi statami w oryginalnym f2 też miałbyś mocno pod górkę w świątyni. Z f2 jestem akurat na bieżąco.
BTW restoration ma trudniejszych przeciwników w pierwszej lokacji. Lepiej ich zignorować po zabiciu kilku i biec do wyjścia.

to nie zmienia on nic


@Lisaros: Zmienia, z tego co pamiętam to w oryginale masz zablokowane krytyczne porażki przez pierwsze 24h. Mod zdejmuje tę blokadę. Wydaje mi się że zmieniał
minimalnie mniejsze obrażenia


@dziki: 30% albo 33% w zależności od wersji ;) Nie zmniejsza obrażeń od critów ale do późnego etapu gry to kula u nogi.
Jak chcesz się bawić w minmaxing to small frame albo fast shot będą najlepsze.
@dziki: Mam wersję Fallout 2 z dodatku do gazety. Ni w cholerę nie mogę zainstalować dodatku Restoration. Będę wdzięczny za łopatologiczną instrukcję jak ten patch zainstalowałeś.