Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SpaloneSprzeglo: możesz podać więcej info? Jaka apka itd? Bo w sumie faktycznie, a jak zmniejszymy jasność to na spokojnie z usb monitora można to zasilać :D

Jak włączasz to to czy diody świeca na max jasności przez jakiś czas? Z Malina problem jest taki, że ledy po włączeniu zasilania świeca max i się przegrzewaja, a Malina musi się uruchomić...
@login___zajety: to zależy czego oczekujesz, bo jeżeli będziesz TV miał podpięty pod komputer i TV będzie robił tylko za monitor to wtedy lepiej będzie brać sygnał z PC, a jeżeli chcesz to bezpośrednio do TV (to wtedy jest trochę bardziej skomplikowane) ale wykonalne aby brać sygnał np. z dekodera ale to już z pomocą malinki.

@SanFable: Przy arduinie diody mogą co najwyżej "mignać" na pół sekundy a później czekają na
@michal1358: mierzyłem pobór 8śmiu takich ledów, przy włączeniu (tym błysku) jest mocny strzał, a potem biorą mało (oczywiście na jakimś troszkę ciemnym poziomie jasności

dzięki, o tego gita mi chodziło :P
@SanFable: w sumie zapomniałem napisać, że ja mam to zamontowane na TV, ponad 80 ledów (taśma 30 led/metr).
Chociaż jak tak myślę, to na takim monitorze liczba ledów będzie podobna, bo mimo że powierzchnia mniejsza, to dpi ekranu większe i pewnie potrzebna będzie taśma z 60led/m.
Kiedyś zmierzę z ciekawości ile to bierze :)
@SanFable: @michal1358:
Jest jeszcze Prismatik https://github.com/psieg/Lightpack
i AmbiBox ale do niej nie umiem znaleźć linku, prawdopodobnie zmienili nazwę na AmbiLED HD
Równie dobrze zamiast zasilacza spokojnie można podpiąć się pod molexa w zasilaczu z komputera, osobiście u mnie to tak działa, zasilanie biorę z właśnie molexa 12V idzie na przetwornicę do 5V i zasila ledy ws2812b. Plus tego jest taki że będzie nam to działać wtedy gdy siedzimy na komputerze,
@Bleck: sprawa z tymi ledami wygląda o tyle ciekawie że każdy moduł czyli 1 leda to tak naprawdę 3 ledy (każda po ~20mA + sterowniczek (pomijam mA)) czyli w przybliżeniu przy pełnej jasności każdy moduł będzie pobierał ok. ~60mA. W twoim przypadku zasilanie z usb 24 ledowego ringa w teoretycznie maksymalnej jasności powinno pobrać ok. 1,4A - jeżeli masz wyjście USB w laptopie 2A to nie będzie to problemu, w innym
@SpaloneSprzeglo: ale z tą przetwornicą to przesadziłeś, można było ogarnąć coś rozsądnie tańszego u chińczyków, jak już miałbyś robić z 12v 5v, nie mówiąc o tym, że zasilacz komputerowy ma konkretny zapas na wszystkich liniach jeżeli masz standardowy zestaw z 1 graficzną, np mój be quiet 600w ma 18A na linii 5v, poprzedni OCZ miał 24A, co ma tyle prądu wciągać z komputera? jeżeli zsumujemy maksymalny pobór prądu z wszystkich dostępnych
@SanFable: Ten link z przetwornicą z ali to tylko jako przykład tego czego użyłem, a samą tą przetwornicę dostałem dużo taniej, była z resztą kupiona do innych celów ale została zaadaptowana do tego :P
Jeżeli ktoś się zdecyduje na zbudowanie tego to najdroższym elementem będą tylko i wyłącznie diody, bo cała reszta z arduinem to są sprawy groszowe
Co do tych 60mA to wspominałem o tym na samym początku wypowiedzi, a