Wpis z mikrobloga

To, co mnie od początku najbardziej raziło w tej grze i IMO jest najmniej realistyczne, to poziom nienawiści ludzi do androidów. Traktowanie ich gorzej od psów. No przepraszam bardzo, można mieć o ludzkości naprawdę złe zdanie, ale przedstawiona wizja jest zbyt skrajna. Mi by było głupio traktować cokolwiek co wygląda, rusza się i mówi jak człowiek, gorzej, niż traktuję swojego smartfona... Oczywiście jednostkowe przypadki by się trafiały, jak najbardziej, ale ktoś, kto by tak traktował androidy, jest śmieciem, który niewiele lepiej traktowałby ludzi. Nie powinno to być powszechną normą. A tu zamiast incydentów mamy cały ruch przeciwko androidom. Ja rozumiem, że psy nie zabierałyby nam pracy i nie musielibyśmy im zazdrościć, że są od nas lepsze, ale czy to wystarczające powody, by tak androidami gardzić?
#ps4 #detroitbecomehuman
  • 17
@Bm_th: oglądałem. Złe porównanie - tam też nie wszyscy ich tak traktowali. Poza tym takie miejsce przyciąga właśnie psychopatów etc. Populacja ludzi, która się tam wybiera, nie jest reprezentatywna, chociażby biorąc pod uwagę to, ile taka przyjemność kosztuje. Mamy tam ludzi znudzonych zwykłym życiem; bogaczy, którzy już zaznali większości uciech i poszukują skrajnych wrażeń.
@tamagotchi Good point. Ale o to w jednym i drugim przypadku chodziło że z założenia to był produkt. Maszyna, która miała wykonać to, co jej zaprogramujesz. Może przesadzony jest poziom nienawiści, nie wiem dokładnie (nie miałam okazji w to grać poza demem i raczej nie zamierzam), niemniej no tak jak wyżej +ludzkie poczucie wyższości. Coś w tym imo jest, nawet jeśli przesadzone :)
@Bm_th: ogólnie wolę wizję, jaka jest w anime, np. w Chobits, choć tam akurat jest chyba trochę przesada w drugą stronę - jest zbyt kolorowo. No ale ja jak już szukam odrealnienia to właśnie w takowym kierunku, pozytywnym. Szkoda, że w sumie nie ma zbyt wiele chińskich bajek na ten temat, a takie np. Plastic Little wydało mi się zbyt słabe, by w ogóle je ukończyć...
@tamagotchi niestety z chińskimi bajkami miałam niewiele do czynienia, więc się nie mam do czego odnieść :D
Niemniej takie przegięcie w "negatywną" stronę lepiej się chyba sprzedaje i hm, celuje w temat wielokrotnie poruszany - tj. co jeśli kiedyś sztuczna inteligencja się zbuntuje i nas zaatakuje czy coś :v
@Bm_th: w ostatniej chwili miałem edytować i nie zdążyłem... Oczywiście chodziło mi o Plastic Memories.

co jeśli kiedyś sztuczna inteligencja się zbuntuje i nas zaatakuje czy coś :v

ale to już trochę zbyt wywałkowany temat począwszy od Terminatora na Matrixie skończywszy... wolę coś pozytywnego ;)
To się nigdy nie zmieni.


@niewidzialna_reka_wolnego_rynku: to jest nawet cytat głównego bohatera w grze, który zapadł mi w pamięć. Większość z tego co piszesz wynika z fanatyzmu religijnego, no ale nadal jest to czysta nienawiść jednych wobec drugich. Świat byłby piękniejszym miejscem, gdyby wszystkie religie wymarły. Choć oczywiście to nie wina religii samych w sobie, a skrajnego fanatyzmu tych ludzi i posiadania gówna we łbie.
@ThrashMetal: po pierwsze - nigdzie
@ThrashMetal: może pobudzę trochę twój wątły umysł (choć mam obawy, że mi się nie uda) - jeżeli byśmy przenieśli cały umysł, pamięć, świadomość człowieka do androida, to by był już człowiek, czy nadal maszyna, "kupa żelastwa" i nic więcej? A jeżeli nadal zwykłe urządzenie, to czym my jesteśmy jak nie biologiczną kupą mięsa? Co czyni nas wyjątkowymi, umysł i świadomość? To dlaczego po przeniesieniu go do ciała maszyny ona nie stanie
@tamagotchi: Nie wiem jaki masz światopogląd i w co wierzysz ale ja w nic i uważam że mój gatunek jest najważniejszy i nic mu się nie równa. Tak jak ludzie wierzą że Bóg który ich stworzył jest najpotężniejszy i wierzą ze nie da się mu dorównać... A każde próby tego kończyły się niezłą masakrą. Tak ja uważam że człowiek to człowiek i żadne zwierzę ani żadna maszyna, nawet ze świadomością człowieka
@ThrashMetal: po pierwsze, to nie światopogląd, a trzeźwe myślenie. Po drugie

Tak jak ludzie wierzą że Bóg który ich stworzył jest najpotężniejszy i wierzą ze nie da się mu dorównać... A każde próby tego kończyły się niezłą masakrą.

[potrzebne źródło]

Każdy człowiek z IQ większym od małpy powinien tutaj skończyć czytać te głupoty, ale poświęciłem się, doczytałem do końca i tak, jak myślałem, nic ciekawego nie przeczytałem. Nie wiem, jakie piguły