Wpis z mikrobloga

Tarnica 1346m - przypuszczam, że nocą najciemniejsze miejsce w Polsce, gdzie Droga Mleczna ciągnie się do samego horyzontu i można pomylić ją z chmurami oświetlonymi światłami latarni z pobliskich miejscowości... No właśnie, gdyby chociaż w pobliżu były jakieś latarnie ;) Tutaj kończą się również granice możliwości amatorskiej lustrzanki jaką jest mój 60D. Widoki zapierają dech w piersiach, a przenikliwy wiatr nad ranem pokonuje warstwę grubych ubrań. Nie do opisania przeżycie. Na prawo od krzyża złapał się meteor, zwany również potocznie spadającą gwiazdą. #bieszczady #astrofotografia #astrofoto #gory #fotografia trochę #krajobraz #polska #mojezdjecie Zapraszam również na mój instagram
andg - Tarnica 1346m - przypuszczam, że nocą najciemniejsze miejsce w Polsce, gdzie D...

źródło: comment_X829NlOEaXoLtyeIgY8SeGaaHyFzOkOa.jpg

Pobierz
  • 44
@kuraku: Zrobiłem z dziewczyną cały czerwony szlak od Wołosatych przez Rozsypaniec i Halicz w ciągu 7 h przez dzień i zostałem na Tarnicy na zachód, noc i wschód Słońca ;) Będę wrzucał później resztę fotek. Ogólnie zabronione jest poruszanie się nocą po Bieszczadzkim Parku Narodowym pod karą grzywny i spotkaniem oko w oko z misiem ;) Dlatego wolałem po prostu nie ruszać się ze szczytu przez całą noc ;D
@TauCeti: Nie, gołym okiem o wiele ciemniej. Aparat zbiera znacznie więcej światła niż ludzki wzrok, dzięki wielosekundowej ekspozycji. Nie mniej jednak gołym okiem też kosmos, człowiek ma wrażenie, że jest pyłem we wrzechświecie w takich miejscach.
@teamflamenco: Matryca ta sama co w 550D, tylko puszka trochę większa i dostępne ISO co 1/3EV. Czy ja wiem czy to czyni go pro-sprzętem? ;) Mimo wszystko bardzo lubię go, chociaż gdybym mógł, wymieniłbym