Wpis z mikrobloga

Tarnica 1346m - przypuszczam, że nocą najciemniejsze miejsce w Polsce, gdzie Droga Mleczna ciągnie się do samego horyzontu i można pomylić ją z chmurami oświetlonymi światłami latarni z pobliskich miejscowości... No właśnie, gdyby chociaż w pobliżu były jakieś latarnie ;) Tutaj kończą się również granice możliwości amatorskiej lustrzanki jaką jest mój 60D. Widoki zapierają dech w piersiach, a przenikliwy wiatr nad ranem pokonuje warstwę grubych ubrań. Nie do opisania przeżycie. Na prawo od krzyża złapał się meteor, zwany również potocznie spadającą gwiazdą. #bieszczady #astrofotografia #astrofoto #gory #fotografia trochę #krajobraz #polska #mojezdjecie Zapraszam również na mój instagram
andg - Tarnica 1346m - przypuszczam, że nocą najciemniejsze miejsce w Polsce, gdzie D...

źródło: comment_X829NlOEaXoLtyeIgY8SeGaaHyFzOkOa.jpg

Pobierz
  • 44
@teamflamenco: Przy tych testach trzeba mieć świadomość, że wszystko jest normalizowane do 8 Mpx, żeby móc porównać ze sobą prawie wszystkie dostępne aparaty na rynku. Zgodzę się, że Sony wyprzedza Canona w szumach, ale zjada za to gwiazdy ;) Czysty Raw, po podniesieniu ISO powyżej 1600 przestaje być czystym Rawem, bo Sony narzuca odszumianie jeszcze przez procesor, nawet przy wyłączeniu NR. Polecam obejrzeć porównanie A73 do 5D4, które zrobił jeden z
@teamflamenco: To co zrobili z 6Dmk2 załamało mnie. Zepsuć tak dobry, tani aparat wciskając w niego więcej niepotrzebnych pikseli i pogarszając pracę w słabych warunkach oświetleniowych, nic przy tym nie poprawiając tylko dokładając odchylany ekran - geniusze ¯\_(ツ)_/¯
@obsess: Tzn. co konkretnego chcesz wiedzieć? Wyszedłem na górę, rozstawiłem statyw, ustawiłem ostrość, znalazłem kadr, ustawiłem parametry, nacisnąłem przycisk i po 25s pojawił się na ekranie surowy obrazek, który dzisiaj przerzuciłem przez lightrooma i wrzuciłem na mirko ( ͡ ͜ʖ ͡)
@andg:

25 sekund naświetlania

to może dlatego byłem zawiedziony widokiem, bezchmurna noc, piękne warunki a Droga Mleczna ledwo ledwo zarysowana. Liczyłem na dość oszałamiający widok, a tu dupa :(
@dqdq1: Zrobiłem testy, mój aparat powyżej 3200ISO jest isoless, więc podnosząc ISO, zmniejszam tylko zakres tonalny, więc nie ma sensu dawać maksymalnych. Zdjęcie jest ciemniejsze niż przed obróbką.
@andg: i tak bym to zrobił, z doświadczenia wiem że trzeba przepalać na maksa, przy zejsciu z ekspozycja w lr zaczynaja sie cudne rzeczy dziac.
@macabrankov: No niestety natura nam nie dała móc widzieć w ciemności jak niektórym zwierzętom. Różnicę względem małych miejscowości tak na prawdę widać po pełnej adaptacji wzroku do ciemności. W takim miejscu nie ma ani jednego sztucznego światła które mogłoby wpłynąć na naszą adaptację. Ja trafiłem na nieidealne warunki, mogło być znacznie mniej wilgotno, na horyzoncie była widoczna dość mocna mgła na terenach położonych niżej, a dodatkowo noc nie była kompletnie bezchmurna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andg: będę w Bieszczadach po weekendzie. Myślisz, że można ujrzeć równie piękne niebo nocą stojąc gdzieś przy drodze? Niekoniecznie na szczycie góry?
@esquina: Oczywiście, dobrych miejscówek do podziwiania gwiazd w Bieszczadach jest wiele. W którym dokładnie miejscu planujesz zostać? W dole jest tylko problem z horyzontem, często zasłonięty jest na kilka-kilkanaście stopni przez góry ;)