Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki, jak wygląda u Was w #korpo sprawa telefonów prywatnych? Możecie je wnosić ze sobą na openspejsa? Jest przyzwolenie na odbieranie prywatnych telefonów w wyjatkowych sytuacjach? Byłam na rozmowie w pewnym finansowym korpo i pani od razu zaznaczyła, że telefony i inne rzeczy prywatne zostają w szafkach przed wejściem do open space. Czy to jest standard w takich firmach? #korposwiat #kiciochpyta
  • 52
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@amaunet: ja pracuje w organizacji, gdzie security jest najwyższe jak widziałem, wręcz chorobliwe. Telefon można mieć na open space ale za zrobienie zdjęcia jest rozwiązanie umowy. Do prywatnych rozmów są specjalne budki telefoniczne, jednoosobowe przeszklone pokoje.
  • Odpowiedz
@amaunet: brzmi jak praca w banku na poufnych danych klienta. Zwykle tak robią, żebyś np. nie wrzuciła na fejsa zdjęcia ani nie wynosiła na zewnątrz informacji o klientach. Co to za korpo?
  • Odpowiedz
tak, jeśli mówiąc korpo masz na myśli plantację bawełny


@Monolog2: tam gdzie są dostępne dane wrażliwe to jest standard, nie tylko w korpo - spróbuj wnieść telefon do kancelarii tajnej w urzędzie czy służbach (wojsko, policja, służby)
  • Odpowiedz
@amaunet: Tak - szczególnie tam gdzie pracuje się na danych wrażliwych i poważnie podchodzą do tematu bezpieczeństwa. Na przykład - przetwarza się dane z kart kredytowych. Dla mirków to niepojęte bo nie wiedzą co to information security.

Chyba że cioły zrobiły takie cyrki tylko po to żeby ludzie nie odbierali telefonów wtedy nie - to przegięcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@amaunet: jak pracujesz w CIA albo jak robicie jakieś cutting edge technologie czy nowe gta to może i ok w innym wypadku to jest przesada totalna
  • Odpowiedz
  • 0
@prnppp: @isamaul: To jest właśnie firma amerykańska zajmująca się outsourcingiem m.in. usług księgowych. Nie sądzę, aby pracownicy mieli dostęp do wrażliwych danych wymagających takich zasad.
@R4vPL: Zakaz robienia zdjęć i nagrywania rozumiem, ale zakazu posiadania przy sobie własnego telefonu już niezbyt ;)
  • Odpowiedz
@amaunet: u mnie w korpo w paru działach tak maja - robia operacje na kontach klienta. Kobiety nawet torebki w szatni zostawiają. Dopóki jesteś na spejsie z ograniczeniami to nie możesz wnosić nic w co możesz coś ukryć lub urządzenie na którym dane można zapisać
  • Odpowiedz