Wpis z mikrobloga

@poiuytrewqqwerty: jak ktoś postawił dom z łatwopalnych materiałów i grzał dom "farelką" to tak ,
albo postawił chatę na terenie zalewowym i przyszła powódź.

Bitcoin jest żałosny - block chain jako technologia tak, super !

bitcoin ma być odejściem od "pieniędzy" wyceniany jest w najgorszej możliwej walucie czyli USD hahah
@emasele: Rozmawiamy o tym co napisałeś. Mówisz blockchain tak - bitcoin - nie. Więc pokazuje Ci, że technologia blockchain jest znana od roku 1991. Do roku 2009 nie było ani jednej implementacji, dopiero bitcoin otworzył świat na tą technolgoie.
Po drugie bitcoin nie jest piramidą finansową, wynika to wprost z definicji. Chyba, że według ciebie każdy instrument finansowy, który opiera się na spekulacji jest piramidą finansową.
@m00n: doskonale wiesz o co mi chodzi =] jeżeli jesteś bitcoinowy milionerem to gratuluję... ale majątek w bitcoinach jest coś warty tylko dlatego ,że OBECNIE jest wymienialny na USD, bitcoin jest akceptowalny "jako" płatność tylko dlatego ,że jest łatwość wymiany na USD.
na wyspach polinezji świńskie zęby są walutą a kulturze Majów były to muszelki.....

po drugie bitcoin jest tak samo wirtualną walutą jak USD, teoretycznie ma rezerwę cząstkową , btc
@emasele: Czemu piszesz jakieś elaboraty i zmieniasz temat, zamiast odwołać się do zacytowanej przezemnie bzdury.
Tak obecnie wartość btc jest wyceniana w walutach fiducjarnych tak jak np złota, które było pieniądzem przez tysiące lat. Spróbuj zapłacić gdzieś złotą bulionówką. To my nadajemy wartość nośnikom wartości, kiedyś to były jak piszesz muszelki, paciorki, blaszki, złote/srebrne/miedziane monety, banknoty z parytetem złota/srebra, banknoty bez parytetu, obecnie plastikowe karty z chipem oparte na powietrzu z
@m00n: a woda nisko wyceniana? droższa od benzyny w Katarze =]
to już Ci mówię - nie, bitcoin nie stanie się standardem płatniczym ... nie chodzi o moją osobistą nie chęć, czy koronny argument bitcoinówców - bo ty tego w cale nie rozumiesz,
chodzi o pragmatyzm - poczytaj sobie o kryptowalucie w Chinach, oni tam mieli swoje GG które miało takie wewnętrzne monetki. Waluta z komunikatora osiągnęła procentowy udział w obrocie
@emasele: Jak chcesz skonfiskować mój klucz prywatny. Chętnie poczytam.

Aha czyli argument o narkotykach i praniu pieniędzy. Nie za bardzo jest z czym dyskutować. USD jednak bryluje w tej dziedzinie więc nie ma się czego obawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@m00n: naprawdę? ..... nie chodzi o twoje klucze i ile ich masz, w jakim bunkrze/serwerowni masz je schowane skoro nie możesz wyjść z tym na zewnątrz .
możesz mieć w domu tonę kokainy i nic ci się nie stanie... ale jak zaczniesz ją sprzedawać to możesz wpaść, ostatni odbiorca może wpaść itd....
największym przekleństwem bitcoina jest to ,że używają go przestępcy, mafia, darknety i inne pedofile dlatego będzie łatwo "wygasić temat
@emasele: Dlaczego nie robią tego teraz. Dlaczego nie zrobili tego przez ostatnie 10 lat? Dlaczego instytucje finansowe wchodzą w ten rynek? Dlaczego nasdaq chce otworzyć giełdę kryptowalut. Dlaczego CME i CBOE uruchomiły kontrakty terminowe na btc, dlaczego rządy: Japonii, Australii, Niemiec uznały btc za legalny środek płatniczy? Pojedź nawet do takiego Berlina to zobaczysz w ilu miejscach można zapłacić w BTC. To już się dzieje.

No i porównanie do Chin, gdzie
@m00n: bitcoin jest egzotyką ..... sorry. niby jest warty miliardy USD a udział w transakcjach? 0,1 promila ? mniej?
jakie 10 lat... bitcoin jest dopiero znany medialne (szeroko) 2 max 3 lata (10 lat temu na studiach kolega bawił się w górnictwo ale to była zabawa) , to że możesz kupić za niego herbatkę albo koleś kupił Lambo w Chinach - to nic nie znaczy.
no i jeszcze jeden znaczny problem
@emasele: Co do tego "Bitcoin jest be, ale blockchain dobry" to dewiza ludzi, którzy nie rozumieją co to blockchain i co to bitcoin. Dlatego napisałem, że "wiem z kim mam do czynienia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale może wszystko przed tobą, jak chcesz to podeślę materiały