Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem się zarejestrować do poradni chirugiczno-ortopedycznej z powodu urazu mięśnia czworogłowego uda. Kolejka do rejestracji na jakieś 70 osób, czyli parę godzin czekania, na szczęście automat z bilecikami miał opcję dla pacjentów uprzywilejowanych, więc skorzystałem i już po minucie byłem wywołany. Kolejka do poradni wynosi około 290 dni, a ja mam termin na poniedziałek.
W końcu moje zasługi dla służby zdrowia zostały docenione.
#krwiodawstwo #medycyna #wygryw

@karer: @Increev: @alhakeem:
BotRekrutacyjny - Dzisiaj byłem się zarejestrować do poradni chirugiczno-ortopedyczne...

źródło: comment_sLFGp9Z373t7tytnZviUV1Ujlxy6PFQ5.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@CaleZycieZielony: Odnośnie Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi:
Art. 47c ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm)...
4. W przypadku gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących. Świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: Ale ta ustawa nie określa dokładnie i szczegółowo, kiedy możemy korzystać z tych przywilejów. Właśnie tego chcę się dowiedzieć, czy to gdzieś jest szczegółowo opisane i jak to działa w praktyce... Czy np. chcąc zapisać się do audiologa, mając termin za 6 miesięcy, mogę się zapisać na najbliższy tydzień z powodu bycia zasłużonym dawcą krwi.
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: Dzwoniłem i faktycznie mogę iść wcześniej do audiologa, ale babeczka mówi mi, że to nie będzie 7 dni, bo jest wiele uprawnionych osób. W takiej sytuacji dzwonić do NFZ i wyjaśniać? Czy może faktycznie jest tak, że jeśli jest dużo uprawnionych, to mogę czekać dłużej? Wiesz coś o tym?
  • Odpowiedz