Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sąsiad znęca się nad psem. Co robić? Sprawa nie jest prosta.

Wiele razy słyszę zza ściany, jak po nim wrzeszczy i ciągle na niego #!$%@?***. Pies skuczy. Na pewno go bije lub kopie. Pies nie ma widocznych śladów znęcania się.To jest jeszcze szczeniak. On go zamyka na balkonie bez wody i jedzenia. Wiele razy chciałam zareagować, ale mnie matka powstrzymywała, bo "on ma znajomych i się na nas mogą zaczaić i nam wpieprzyć". Można to zgłosić anonimowo tylko będzie wiadomo, kto to zrobił i się na nas zemści. Boję się reakcji tego człowieka i tego, że naprawdę może nam coś zrobić, gdy to zgłosimy na policję. On jest do tego zdolny. Jak pomóc temu psu?

#zwierzaczki #zwierzeta #psy #pies

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: razem z kolegą widzieliśmy jak sąsiad bije swojego psa
za pierwszym razem zadzwoniloiśmy na policję i nic się nie stało
za drugim kazaliśmy mu chodzić na czworaka i kopaliśmy go tak samo jak on psa - po pysku i pod ogon

teraz chodzi na baczność jak mnie widzi (raz się nawet popłakał jak rzucił śmieci w krzaki i podszedłem poprosić aby tego nie robił), a psa nie dotknął ani razu
@WszeborWlostowic: za wiki

Ironia (grec. εἰρωνεία eironeía, dosłownie „przestawienie, pozorowanie“) – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy.


nie widzę więc żadnej niezgodności a jedynie przyzwalanie na #!$%@? niemowląt:

olać kiedy sąsiad je #!$%@?.