Wpis z mikrobloga

Cieszy mnie fakt, że ktoś czuwa nad zagrożeniami jakie płyną z Internetu, ale mam apel do wszystkich dziewcząt przeglądających to forum i znających sprawę od zarodka, aby powiedziały swoim młodszym siostrom, koleżankom, siostrom koleżanek o zagrożeniach płynących ze stron takich np. jak omegle. Młode dziewczyny dość często wdając się z dyskusję z takim stremierem, nie mają pojęcia, że ich rozmowę śledzi kilka tysięcy innych osób. Takie dziewczyny są ośmieszane, poniżane i nakłaniane do wypowiadania się na intymne tematy. Drogie dziewczyny, odpowiedzcie sobie same, kto jak nie przede wszystkim WY jesteście odpowiedzialne za same siebie. I wchodząc w taką seksualną dyskusję z delikwentem narażacie siebie na konsekwencje takie jak np. wyzwiska, oddzieranie się ze swojej prywatności itd. Ofiarą takich rozmów padła już dziewczynka na strimie gurala, który nakłaniał ją do rozebrania. Zastanówcie się przez moment, co daje wam dobrego uleganie takim dyskusjom i propozycjom? Jeśli wy same nie postawicie granicy, to ciężko będzie zwalczyć ten proceder. Jeśli widzisz palanta na omegle, który nakłania Cię do wstawania, opowiadania na wstydliwe tematy, jeśli czujesz się zniesmaczona i zdezorientowana, to po prostu przerwij rozmowę lub powiadom kogoś dorosłego o tym. Nikt w tej kwestii nie ma większej siły do walki z tym, niż wy same. Tym frajerom zależy tylko na waszej uległości, by zbijać korzyści dla siebie, wy poza tym nie macie nic, nic więcej oprócz spieprzonego wizerunku. To wy musicie wyznaczać granice i to wy możecie dawać przyzwalanie tym atencjuszom na takie traktowanie was kobiet lub stanowczo im się sprzeciwić. Będąc uległymi, pokazujecie swoją słabość tym szowinistom, a oni utwierdzają się w chorym zamyśle, że dziewczyny są jakie są. Strimerzy - „bożyszcza nastolatek”,, nastolatek, gimnazjalistek, bo tylko takim dziewczynom podatnym na manipulację, dopiero co wkraczającym w dorosłe życie możecie poprzestawiać w głowie, nie mając nawet świadomości tego, że możecie też niejednej zniszczyć to życie już na samym początku. One są młode i podatne na wiele rzeczy, ale trzeba być …… żeby to wykorzystywać dla własnych korzyści.
#mahonek #paszatv #rafonix #danielmagical #rafatus #patostreamy #adrianpolak #gural
  • 8
@empirethesan ja nie czuje potrzeby uświadamiania xD no litości. Jeśli dziewczyna się nie szanuje i robi co taka osoba jej mówi co tu uświadamiać? Rozumu nie ma i tyle. Też miałam naście lat, zagrożenia też były tylko inne, faceci też podpuszczali młode do wysyłania mmsem odważnych fotek, było gadu gadu, gdzie zboczeńcy wypytywali o intymne rzeczy. Wydaje mi się, że każda mądra kobieta/dziewczyna wie co należy zrobić w takiej sytuacji a czego
@AdkaZagadka: mimo wszystko warto powiedzieć dziewczynom, ze na takim omegę mogła spotkać osobę transmitująca rozmowę na oczach innych widzów. wiesz, moznaby powiedzieć to samo o transmitującej patologii, no przecież to dorośli ludzie, wiedza co robią, jak się nie szanują to ich sprawa ale widzisz, tak to nie działa. bierność nie dziala i przyglądanie się co inni robią. a na omegle jak widać siedzą dzieci, z dziećmi trzeba rozmawiać, poświęcać im czas
@empirethesan rozumiem co masz na myśli. Ale uważam, że te młode dziewczyny są bardziej świadome kogo można spotkać na omegle niż my. Przecież one doskonale wiedzą kogo z YT można spotkać na ome, o tym się mówi wśród nastolatków. Oczywiście zdarzają się dziewczyny, które nie wiedzą, że są oglądane przez innych, ale gdyby nie zachowywały się głupio to tak naprawdę słuch o nich by zaginął bardzo szybko i po sprawie. Ale jeśli
@AdkaZagadka: i tu trafiłaś w sedno, taka dziewczyna ma poważny problem i problemy powinno się poruszać, a nie bagatelizować. rozmowa przecież nic nie kosztuje, jedna nie posłucha, ale drugiej może da do myślenia. a Twoje kuzynki, to nie wszystkie dziewczynki na tym świecie.
@empirethesan ja nie uważam, że moje kuzynki to jedyne dziewczynki na świecie :D ale na samym początku pisałeś, żebyśmy rozmawiali ze swoimi bliskimi i do tego odniosłam się mówiąc o kuzynkach (nie mam innych bliskich nastolatek).

Zgadzam się, że rozmowa nic nie kosztuje, ale jak realnie sobie wyobrażasz ta pomoc? Powinniśmy wchodzić na omegle i tam prowadzić rozmowy o własnej wartości i szacunku do siebie? Nie pytam złośliwie, po prostu jestem ciekawa
@AdkaZagadka żadne działanie nie gwarantuje, że dotrzemy do wszystkich nastolatków, to niemożliwe, ale zawsze lepsze jest zrobienie czegokolwiek, niż narzekanie, że jest źle i bierne przyglądanie się sprawie. dobrze byłoby zbanować wszystkie kanały podobne do mahonka, ale to też jest niemożliwe. niemożliwe jest też by rodzice non stop kontrolowali dziecko i dawali mu zakazy na wszystko. pisałem o uświadamianiu młodych dziewcząt o zagrożeniu jakie występuje w necie, o jego konsekwencjach. można też