Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki.
Budowa mieszkania na ukończeniu i pomyślałem, że podpytam was o jakieś pomysły co tu jeszcze możnaby zmienić, poprawić, żeby żyło się lepiej.
Jak macie jakieś pomysły uwagi, to bardzo chętnie ich wysłucham :)
link z rzutem uproszczonym https://imgur.com/a/ibY7qpI
#budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem #dom #mieszkanie #remontujzwykopem #architektura
Pobierz
źródło: comment_gzLPyFC00ztBvaeLLlMZ9fp8qQiXofqK.jpg
  • 15
@P-uchate-K: na pewno będziesz bardzo cierpiał przez praktyczny brak blatu roboczego w kuchni, ogólnie jak dla mnie ta kuchnia jest fatalna. Chyba bym wywaliła ten stół i zrobiła wyspę z dodatkowym blatem i ewentualnie siedzeniami z drugiej strony.
@powaznyczlowiek Burzyć raczej nie, podoba mi się ilość pokoi, ale przesuwanie ścian, jakieś udogodnienia o którch warto myśleć już teraz. Jakieś korytarze na kable w podłodze.
Chciałbym po prostu poznać punkt widzenia innych ludzi, i ewentualnie co tu jest nie tak.
@FilipChG zgadza się, w tej mniejszej dostawiam prysznic, w tej większej wannę.
@nama wyspa jest jak najbardziej w planach zamiast stołu, nie jestem jeszcze pewny czy lepiej wyspa, czy lepiej półwysep od ściany. Ale zdaje mi się że stanie na wyspie, planuję zrobić na niej indukcje, i wymiar wyspy 120x80, na wysokości zlewu.
@P-uchate-K: żeby montować płytę na wyspie to trzeba dysponować przestrzenią, cała wyspa pójdzie na indukcję w takim małym metrażu. Moim zdaniem to nie ma sensu i będzie to marnowanie przestrzeni. U mnie ten pomysł wybiła z
głowy projektantka ale przy... 7 m blatu roboczego (liczony z wyspą).
Pamiętaj, że obok płyty potrzebne jest miejsce na przynajmniej jeden duży talerz/garnek żeby nie biegać z patelnią z wyspy do blatów.

@goras: zdecydowanie
@P-uchate-K: Zmniejszyłabym sypialnię albo salon i dorobiła pomieszczenie gospodarcze na mopa, odkurzacz, suszarkę na pranie, deskę do prasowania itp. Do tego polecam obejrzeć kanał na yt "mieszkamytv" - szusz ma wiele fajnych rozwiązań w nowym mieszkaniu (w tym ukryty blat i cała ściana w zabudowie gdzie są poukrywane różne graty w salono-kuchni) - można to zrobić na tej ścianie gdzie masz niby mieć tv, a tv dać gdzie indziej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@P-uchate-K: co prawda ja mam większą łazienkę ale też z osobną ubikacją i myślałem o tym żeby łazienka została łazienką z ubikacją, a mniejszą przerobić na pralnię + miejsce na trzymanie mioteł i mopów, które dzięki temu nie będą musiały być na widoku
@P-uchate-K: W tak dużym mieszkaniu 2 łazienki to prawie konieczność. Jeśli planujesz dzieci to przyda się wanna i prysznic. Od razu myśl o odpływie do prysznica, bo pewnie będziesz robił liniowy w ścianie lub podłodze, a trzeba zachować spadek posadzki i odpływu. Jeśli gotujesz, to kuchnia ma za mało powierzchni roboczej i nie będzie wygodna. Jeśli układ mieszkania jest południowy lub zachodni i to polecam od razu zaplanować klimatyzację, robienie instalacji
@P-uchate-K: Mata grzewcza za lustrem (zeby nie parowalo); ogrzewanie podlogowe pod plytkami pod prysznicem; przewody na rolety zewnetrzne; okna montowane w systemie MOWO; odkurzacz centralny; zbiornik na deszczowke z pompa i sterownikiem (wode mozna wykorzystac do prania w pralce [miekka woda] i do splukiwania w toalecie [nie osadza sie kamien + oszczednosc wody]; dodatkowo wyprowadzenie wody do ogrodka wraz z zasilaniem; jak masz tak daleko od siebie poszczegolne pobory wody to
@P-uchate-K: Jesli jednak bedziesz mial komin z wentylacja grawitacyjna to pomysl nad okapem - wyciagiem z wentylatorem montowanym na kominie wentylacyjnym - bedziesz mial wzgledna cisze w domu; ZADNYCH BALKONOW; Jak nie kompostujesz a chcesz sie pozbyc odpadkow organicznych to moze mlynek do zlewu; regulator czasowy do przejsc i schodow;