Wpis z mikrobloga

Szanowni Państwo, gitarowa braci, potrzebuję porady i wsparcia.

Otóż, jeszcze kilka dni temu, radośnie grywałem sobie na mojej Czarnej Mambie (ESP LTD B - 50), podpiętej do mojego PC poprzez wejście liniowe ( przełączka z dużego jacka na mały), korzystając z możliwości zacnego programu jakim jest Guitar Rig 5 oraz sterownika ASIO4ALL. Niestety, moja radość skończyła się w momencie, gdy moce nieczyste podkusiły mnie do zrobienia formatu na swoim PC, a co za tym idzie usunięciu całego oprogramowania jakie miałem. Po przeinstalowaniu systemu, zainstalowałem ponownie Guitar RIga oraz ASIO4ALL i powstał mały zonk, ponieważ przed formatem nie było problemu z odtwarzaniem dźwięku jednocześnie na Guitar Rigu i Guitar Pro, czy Winampie, natomiast po formacie nie ma takiej opcji. Wówczas, gdy uruchomię Winampa i puszczę muzykę, to Guitar Rig odmawia współpracy powołując się na status niedostępny na Device List w ASIO4ALL (używam słuchawek USB). Kartę dźwiękową mam zintegrowaną z płytą główną. Cóż poradzić? Cóż robić?

Jeśli wszystko działało w porządku przed formatem, to dokonałem jakichś niesamowitych czarów i obszedłem magią jakieś mroczne bariery? Wspomóżcie basistę w potrzebie, bo już trzy dni nad tym rozmyślam, niestety, bezowocnie. (,)

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa
  • 11
podpiętej do mojego PC poprzez wejście liniowe


@WesolyKapelusznik: i nie masz żadnego opóźnienia? Musi być masakra. Zainwestuj w jakiś tani interfejs. Sprawdź w sterowniku dźwięku ustawienia. Może tam będzie jakieś mutitasking.
@JeyKay: Już problem rozwiązałem. Zainstalowałem FL Studio, a z nim ichnie ASIO, przestawiłem w Guitar Rigu na owy sterownik i wszystko działa pięknie, bez większych opóźnień.

Dziękuję wszystkim za pomoc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)