Wpis z mikrobloga

Cyberpunk 2077 spełnia wszystkie wymagania dot. bycia dobrym przedstawicielem gatunku, ale oczywiście malkontenci, którzy z tym gatunkiem mieli kontakt tylko za pośrednictwem Blade Runnera jęczą, że nie ma deszczu, neonów i nocy to to nie jest cyberpunk.

Cyberpunk to korporacje, narkotyki, hackowanie ludzi, degeneracja, high tech low life, megastruktury, implanty, ekstremiści i wiele innych czynników, które w trailerze zostały zawarte.

Wiecie co jest cyberpunkiem? Dredd (Megacity), Robocop ("Kupuję to za dolara" to idealny przykład high tech low life), Ghost in the shell (wszystko, bo ten film to definicja cyberpunka) i każdy z nich toczy się zarówno za dnia jak i w nocy.

Cyberpunk to nie Cassablanca z komputerami w tle tylko cała idea eksploatowania czynnika ludzkiego z maksymalnym wykorzystaniem technologii - podłączeni do sieci ludzie robiący za niewolników, przedkładanie "kup" nad "bądź", typowo punkowe "no future".

#e3 #cyberpunk2077 #cyberpunk
  • 58
  • Odpowiedz
To raczej stary trailer był jakimś odstępstwem i porażką.


@Ranven: [Nie zdążyłem dopisać] Więc nie wiem dlaczego ktoś bierze stary trailer jako benchmark czegokolwiek.
  • Odpowiedz
A teraz grzecznie sprawdź, kim ten Pan jest. Chyba jednak aż tak dokształcony nie jesteś :)


@Ranven: No i?
Rozumiem, że jego opinia wpływa na fakty, że gra Redów to cyberpunk (bo spełnia wszystkie warunki), oraz to, że bazują na Cyberpunk 2020, a nie na jego dziele, oraz to, że robią dokładnie to co zapowiedzieli dawno temu?
  • Odpowiedz
@Ranven: Zamiast używać gównianego argumentu autorytetu to może podaj konkrety dlaczego Cyberpunk 2077 nie można zakwalifikować jako cyberpunku?
  • Odpowiedz
@loczyn: Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście wygląda generycznie. Ale dla siebie zgódźmy się, że czas pokaże, co z tego wyjdzie.

Edit: Przecież nie twierdzę, że to nie wygląda jak Cyberpunk. Po prostu śmierdzi generykiem.
  • Odpowiedz
Edit: Przecież nie twierdzę, że to nie wygląda jak Cyberpunk. Po prostu śmierdzi generykiem.


@Ranven: generycznie to by śmierdział gdyby była noc i neony.

Zgodzę się jedynie z zarzutem, że to GTA 2077 - ale don't give a fuck, bo lubię GTA ;)
  • Odpowiedz
@loczyn: No tak, tyle że gier GTA-esque to już trochę jest (Saints Row, Watch_Dogs niedawno, GTA VI pewnie za 2-3 lata też będzie). A dobrego noir niezbyt, ostatni Deus się nie udał. I o to ten cały ból dupy jest. Że CDP tego raczej nie spieprzy to wiadomo, naprawdę musieliby się postarać. Ale nie wiń ludzi, że chcieli czegoś innego po pierwszym zwiastunie. To wszystko ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
No tak, tyle że gier GTA-esque to już trochę jest. A dobrego noir niezbyt, ostatni Deus się nie udał. I o to ten cały ból dupy jest.


@Ranven: GTA lajków było, ale - cyberpunka w dzień nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aegypius: cyberpunk to nie żaden monolit, jest tam miejsce dla różnych konwencji, choćby matrix, który się znacznie różni a też jest cyberpunkiem. I jeśli mam być szczery, nie widziałem nigdzie narzekania
  • Odpowiedz
Zobaczysz, po wyjściu gry będzie zalew Cyberpunk-RED-like-stuffu. Ludzie będą używać pracy Redów jako kliszy, zamiast Blade Runnera (który jest raczej światem fantasy niż realistycznym SF).


@loczyn: Ja bym się raczej przychylał nad tym że gra albo przejdzie bez echa albo będzie ogromnym zawodem. Zresztą już teraz widzę że ludzie są bardzo zawiedzeni tym bardziej że poprzedni teaser był świetny.
  • Odpowiedz