Wpis z mikrobloga

Cyberpunk 2077 spełnia wszystkie wymagania dot. bycia dobrym przedstawicielem gatunku, ale oczywiście malkontenci, którzy z tym gatunkiem mieli kontakt tylko za pośrednictwem Blade Runnera jęczą, że nie ma deszczu, neonów i nocy to to nie jest cyberpunk.

Cyberpunk to korporacje, narkotyki, hackowanie ludzi, degeneracja, high tech low life, megastruktury, implanty, ekstremiści i wiele innych czynników, które w trailerze zostały zawarte.

Wiecie co jest cyberpunkiem? Dredd (Megacity), Robocop ("Kupuję to za dolara" to idealny przykład high tech low life), Ghost in the shell (wszystko, bo ten film to definicja cyberpunka) i każdy z nich toczy się zarówno za dnia jak i w nocy.

Cyberpunk to nie Cassablanca z komputerami w tle tylko cała idea eksploatowania czynnika ludzkiego z maksymalnym wykorzystaniem technologii - podłączeni do sieci ludzie robiący za niewolników, przedkładanie "kup" nad "bądź", typowo punkowe "no future".

#e3 #cyberpunk2077 #cyberpunk
  • 58
  • Odpowiedz
Nie ma drugiego pierwszego wrażenia. Jak w życiu, na rozmowie o pracę i przy szukaniu dziewczyny.


@Ranven: Będą jeszcze po drodze pewnie ze 2 trailery jak nie 3 + wydanie gry.
Zmieni się to jeszcze 50 razy.

Chyba grami się od wczoraj zacząłeś interesować :)
  • Odpowiedz
@loczyn: Hm, z tym to się w sumie zgodzę, bo to, co pokazali świadczy, że jeszcze 2-3 lata do premiery, jeśli nie docisną jakiegoś gameplay trailera. Że Polacy się jarają, to wiadomo - polskie studio. Ale na Zachodzie damage control też jest okrutny, co sugeruje, że mogą mieć problemy z lobbowaniem tej wizji. Nie ma co kryć - nie to obiecywał pierwszy zwiastun.
  • Odpowiedz
Że Polacy się jarają, to wiadomo - polskie studio.

Nr. 1 na Reddit oczywiście o niczym nie świadczy :)

Ale na Zachodzie damage control też jest okrutny, co sugeruje, że mogą mieć problemy z lobbowaniem tej wizji. Nie ma co kryć - nie to obiecywał pierwszy zwiastun.

Nie to, a dostaliśmy jeszcze więcej.

Ja
  • Odpowiedz
No właśnie czytam Reddit. I jest jedno wielkie WTF, co drugi post to damage control.


@Ranven: Jeśli ktoś stawia znak równa się pomiędzy Cyberpunkiem, a Blade Runnerem to nie mam pytań xD

Mało mnie interesują niedokształceni ludzie. Ja będę spać spokojnie bo:
1. wiem, że zagram w zajebistą grę
2. jak gra wyjdzie to i tak ci co negatywnie o niej piszą będą walić konia mordą "OOOOO JAKA ZAJEBISTAAAAA GRAAAAA
  • Odpowiedz
@loczyn: No, ale tego ludzie oczekują, bo to pokazali na pierwszym zwiastunie. Nie możesz za to winić ludzi. I "niedokształcenie" nie ma z tym żadnego związku.
  • Odpowiedz
No, ale tego ludzie oczekują, bo to pokazali na pierwszym zwiastunie.

Dobre studia dostarczają tego czego oczekują ludzie...

Nie możesz za to winić ludzi.

...wielkie natomiast tego czego naprawdę chcą ;)

Gdyby
  • Odpowiedz
Doceniam optymizm.


@Ranven: Załamać mógł się tylko ten kto nie wie co to jest Cyberpunk i nie słuchał i czytał co Redzi mówili na temat swojej gry.

To raczej stary trailer był jakimś odstępstwem i porażką.
  • Odpowiedz